Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

Hac Kayıtları Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır? - 2022 Hac Başvurusu Ne Zaman?

#Hac Kayıtları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?  #Hac Kayıt Yenileme 2022 #2022 Hac Sorgulama #Hac Kesin Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır? #Hac Kesin Kayıt Tarihleri 2022

     Hac Kayıtları başladı. İslam’ın en mühim şartlarından ve 5 şartından biri olan Hac farzını yerine getirmek ve yeni bir heyecanla Hacca ne zaman gidileceğini ve kuranın ve başvurunun ne zaman ve nasıl yapılacağını merak etmekte. Hac başvuru tarihlerinin ne zaman yapılacağı ciddi bir merak konusu.

Her sene binlerce Hacı adayı kayıt yaptırır. Hacca yeni başvuracak Hacı adaylarının yeni Hac kayıtları için 11 Kasım itibariyle başlamıştır. Hac Kayıtları 13 Aralık tarihinde son bulacaktır.

Hac Kayıtları- hac sorgulama-2022-hac-kayıt-yenileme-2022- hac 2022- diyanet

Hac Kayıtları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak? 

Hac Kayıtları Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır? Diyanet işleri başkanlığının belirlediğine göre Hac kaydı yapacak Hacı adayları 11 kasım ile 13 aralık tarihleri arasında Hac.gov.tr adresinden Hac ön kayıtlarının yapılabilecek. Hac Kuraları ise 2020 9 Ocak tarihinde çekilecek.

2020 ilk Hac kaydı yapan Hacı adayları internet ortamında http://Hac.diyanet.gov.tr internet adresinden veya il ve ilçe müftülüklerine gidip “Otel Tipi Konaklama “ve “Oda Tercihli Konaklama” Hac türlerinden birini tercih ederek Hac kaydı olabilecek.

Hacı adayı kurada istediği kişileri kayıt ettirebilir.

Hac Kayıt Yenileme 2022

Önceki yıllarda Hac kaydı yapan Hacı adayları ise bir şey yapmayarak diyanet işleri başkanlığı Hac Kayıtları otomatik olarak yenileyecek. Geçen senelerde Hac kaydı yapan Hacı adayları yaptıkları Hac müracaatlarını, kayıt durumlarını ve kura sonuçlarını http://Hac.diyanet.gov.tr internet adresinden sorgulayabilecek.

2022 Hac Sorgulama

 Hac sorgulama 2022  konusu, hac kurası için başvuru yapan ve sonucunu öğrenmek isteyenlerin yaptığı bir işlemdir. 

Dolayısıyla hacı adayları da, 2022 hac sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor. Hac sorgulama tc ile 2022 yılında nasıl yapılır sorusunu sizin için cevapladık. 

Hac sorgulama 2022 - TC No ile Hac Sorgulama 

Hac sorgulama, hac kurasına katılan ve hac kurasının çıkıp çıkmadığını görmek isteyen kişilerin yaptığı işlemin adıdır. Dolayısıyla bir hacı adayı, 2022 hac sorgulama yaptığında, hak kazanıp kazanmadığını görebilir. 

Tc no ile hac sorgulama işlemi E-devlet veya www.hac.gov.tr sayfaları üzerinden yapılabilmektedir.

Hac Kesin Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

Hac için hak kazanan adaylar "Hac kayıtları nasıl oluyor?" sorusunun cevabını merk etmektedir. Hac Kesin Kayıt işlemi "e-devlet" üzerinden yapılabilmektedir.

Daha önce Hac kurası sonucu kesin kayıt hakkı elde edip hacca gitmek istediğiniz Hac organizasyon tercihiniz yapmıştınız. Bu aşamada ise uçmak istediğiniz havalimanı, Hac konaklama ve oda tercihleri ve  Hac ücretinin ödeme şeklinin belirlenmesi gerekmektedir. İlk aşamada uçmak istediğiniz havalimanı ve hac ücreti ödeme şeklini seçiniz. Devam et butonuna tıklayarak ikinci aşamaya geçin siz ikinci aşamada açıklamadaki bilgilendirmeyi dikkate alarak kendinizin ve varsa yakınlarınızın konaklama ve oda tipine ait bilgileri seçiniz. Hac organizasyonunda birliktelik yaptığınız kişiler varsa aynı kafilede olmak için aynı konaklama tercihini, aynı odada kalabilmek için de aynı oda tipi tercihini yapmanız gerekmektedir. Aynı oda tipi tercihin de ise yakınlık yani mahremiyet esası gözetilerek oda yerleşim planlaması yapılacaktır. Devam et butonuna tıklayarak önizleme ekranındaki tercih işlemlerinizi kontrol ederek kaydet butonuna tıklayınız yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol ediniz yanlış bilgiler varsa güncelleme butonuna tıklayarak hatalı bilgileri düzeltip tekrar kaydet butonuna basarak Hac kesin kayıt işleminizi tamamlayınız.

Hac Kesin Kayıt Tarihleri 2022

2022 yılı için Hac kesin kayıt tarihleri  açıklandı. Hac kesin kayıt tarihleri, Diyanet İşleri Başkanlığı tarfından 9-13 Mayıs olarak bildirildi. Bu nedenle, 2020 yılında Hacca hak kazanmış veya Özel hac yolu ile gitmeyi düşünen kişilerin kayıtlarını 9 Mayıs ve 13 Mayıs tarihleri arasında yaptırması gerekmektedir. 

Hac çıkışlarının  7 Haziran ve 5 Temmuz arasında olacağı duyuruldu. Hac ibadetinden dönüşler ise 14 Temmuz ve 13 Ağustos arasında olacaktır.

2022 Hacca Ne Zaman Gidilir? 

Hac için hak kazanan veya özel hac vizesi ile Hacca gitmek isteyen kişiler "2022 Hacca ne zaman gidilir?" sorusunu sormaktadır. 2022 Hac başlangıç tarihlerinin  7 Haziran ve 5 Temmuz arasında olacağı duyuruldu. Hac ibadetinden dönüşler ise 14 Temmuz ve 13 Ağustos arasında olacaktır.

Özel-Kurasız Hac programı için "2022 Hacca ne zaman gidilir?" sorusunun cevabı ise 28 Haziran'dır. Kurasız Hac programı ile ilk kafile 28 Haziran'da yola çıkacaktır ve son kafile ise 3 Temmuz tarihindedir. Dönüş tarihleri ise 2 Ağustos-16 Temmuz şeklindedir. 

Hac Kayıt Yenileme

 

 

Kurasız ve Sıra Beklemeden Hac İçin Burayı TIKLAYINIZ.

Hac kayıt noktasında ki sorularınız için alttaki linklere göz atın.

Hac Kayıt Ücretleri Ne Kadar ve Hangi Bankaya Yatırılır

Hac Sorgulama – Hac Ön Kayıt Sorgulama

Hac Ön Kayıt Ücreti

e-Devlet Hac Kayıt Sorgulama

Oda ve Otel Tercihli Hac Konaklama ve Hac Konaklama Türleri

Hac Kayıt Paraları Hangi Bankalara Yatırılır

Hac Kesin Kayıt Ücretleri Ne Zaman Yatırılacak

Hac Ön Kayıt Parası Yatırma ve Nasıl Yatırılır

Hac Kayıt Parası İnternetten Yatırma

Hac Kayıtları 2020 Ne Zaman Ve Nasıl YapılırEposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12 - 0532 111 22 01

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0532 111 22 01

 

 

 
Diyanet logoTursab logo