Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

Hac Kesin Kayıt Ücretleri Ne Zaman Yatırılacak - Marka Tur

#Hac Kesin Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

Hac kesin kayıtları için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen tarih 06-13 Mayıs 2022 tarihleridir. Bu tarihler arasında kesin kayıtlar yapılacaktır.  Herhangi bir nedenle kesin kayıt yaptırmayan kişilerden dolayı oluşacak olan, boş kalan kontenjanlar ise 17-24 Mayıs 2022 tarihleri arasında doldurulacaktır. Oluşan boşluğu doldurmak için 09/01/2020 tarihinde çekilmiş olan kuras sıralaması dikkate alınacaktır. 

DİKKAT!
Eğer kesin kayıt hakkı kazandıysanız ve yukarıda belirtilen tarih aralığında kayıt yaptırmadıysanız, hem ek kayıt süresince hem de daha sonraki yıllarda size kesin kayıt hakkı verilmeyecektir. Bu nedenle, belirtilen tarih aralığında kaydınızı yaptırmayı unutmayınız. 

Hac Kesin Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

 "Hac kayıtları nasıl oluyor?", hac için hak kazanan adayların cevabını merak ettiği bir sorudur. 2022 Hac Kesin Kayıt işlemi "e-devlet" üzerinden yapılabilmektedir.

Aşağıda, sizler için E devlet üzerinden Hac kesin kayıtlarının nasıl yapılacağını anlattık. 

Daha önce Hac kurası sonucu kesin kayıt hakkı elde edip hacca gitmek istediğiniz Hac organizasyon tercihiniz yapmıştınız. Bu aşamada ise uçmak istediğiniz havalimanı, Hac konaklama ve oda tercihleri ve  Hac ücretinin ödeme şeklinin belirlenmesi gerekmektedir. İlk aşamada uçmak istediğiniz havalimanı ve hac ücreti ödeme şeklini seçiniz. Devam et butonuna tıklayarak ikinci aşamaya geçin siz ikinci aşamada açıklamadaki bilgilendirmeyi dikkate alarak kendinizin ve varsa yakınlarınızın konaklama ve oda tipine ait bilgileri seçiniz. Hac organizasyonunda birliktelik yaptığınız kişiler varsa aynı kafilede olmak için aynı konaklama tercihini, aynı odada kalabilmek için de aynı oda tipi tercihini yapmanız gerekmektedir. Aynı oda tipi tercihin de ise yakınlık yani mahremiyet esası gözetilerek oda yerleşim planlaması yapılacaktır. Devam et butonuna tıklayarak önizleme ekranındaki tercih işlemlerinizi kontrol ederek kaydet butonuna tıklayınız yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol ediniz yanlış bilgiler varsa güncelleme butonuna tıklayarak hatalı bilgileri düzeltip tekrar kaydet butonuna basarak Hac kesin kayıt işleminizi tamamlayınız.

Kurasız ve Sıra Beklemeden Hac İçin Burayı TIKLAYINIZ.

Hac kayıt noktasında ki sorularınız için alttaki linklere göz atın.

Hac Kayıt Ücretleri Ne Kadar ve Hangi Bankaya Yatırılır

Hac Sorgulama – Hac Ön Kayıt Sorgulama

Hac Ön Kayıt Ücreti

e-Devlet Hac Kayıt Sorgulama

Oda ve Otel Tercihli Hac Konaklama ve Hac Konaklama Türleri

Hac Kayıt Paraları Hangi Bankalara Yatırılır

Hac Kesin Kayıt Ücretleri Ne Zaman Yatırılacak

Hac Ön Kayıt Parası Yatırma ve Nasıl Yatırılır

Hac Kayıt Parası İnternetten Yatırma

Hac Kayıtları 2020 Ne Zaman Ve Nasıl YapılırEposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12 - 0532 111 22 01

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0532 111 22 01

 

 

 
Diyanet logoTursab logo