Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
Hemen ARA!
arka plan

Umre Turları

Her yıl  Müslümanlar’ın tek yürek, tek gaye ile ziyaret ettiği, zenginin ve fakirin ayrımı olmadığı, herkesin eşit olduğu en büyük kutsal mekanlar olan Medine ve Mekke’yi görebilmek için, ülkemizden her yıl yüzbinlerce insan umre turlarına katılmaktadır.

Katıldığımız umre turlarında adeta İslam’ın insanlarda oluşturmak istediği kardeşlik, dostluk ve eşitlik ilkelerinin en büyüğüne şahitlik eder, Tüm Dünya halklarına asıl olması gereken insanlık modelinin mesajlarını iletiriz.

Umre turları her yıl olduğu gibi bu yılda çok farklı seçeneklerle sunulmaya devam ediyor. 7 gün ile 30 arasında değişen Umre programlarına kayıt olmanız mümkündür.

Umre turlarına katılmak isteyen veya umre fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için ;

2017 umre turları, 2017 umre fiyatları, 2018 umre turları, 2018 umre fiyatları, Somestre umre turları, Somestre umre fiyatları, ekonomik umre, 5 yıldızlı umre, Ramazan umresi, Kudüs bağlantılı umre turları ile ilgili detaylı bilgileri aşağıda görebilirsiniz…

Ayrıca sıkça sorulan sorulardan olan, Umre programlarını tercih ederken nelere dikkat etmeliyim?, Umre için gerekli evraklar nelerdir? gibi soruların cevaplarını da bulabilirsiniz.

2017–2018 UMRE TURLARI VE FİYATLARI

2017-2018 umre turlarının ekim ayının sonuna doğru veya kasım ayının başına doğru başlaması beklenmektedir.

Umre tur programlarının fiyatları ve detayları açıklanınca buradan paylaşılacaktır.

SOMESTRE UMRE TURLARI VE FİYATLARI

Somestre umre turları 7-8-10-14 gün olacak şekilde tüm detaylar açıklanacaktır.

RAMAZAN UMRE TURLARI VE FİYATLARI

2018 yılı ramazan umre turlarının detayları belli olunca buradan paylaşılacaktır.

KUDÜS BAĞLANTILI UMRE TURLARI

Son 2 yıldır yoğun katılım gösterilen Kudüs bağlantılı umre turları 2018 yılında da devam edecektir. Detaylar belli olunca buradan paylaşılacaktır.

UMRE PROGRAMLARINDA TERCİH YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

En önemli konu otellerin Medine’de Mescid-i Nebevi’ye Mekke’de ise Kabe-i Muazzama’ya olan uzaklığıdır. Yakın olan otellerin hemen hemen hepsi 5 yıldızlı otellerdir. Mesafeler uzaklaştıkça hem otellerin kalitesi biraz daha düşer hem de artan mesafe ibadetinize zorluklar çıkaracaktır. O yüzden eğer imkanınız var ise yakın otellere gitmenizi tercih ederiz.

Örnek vermek gerekirse;

Mekke’nin Harem-i Şerif’e en yakın olan üç otelini baz alırsak (Tevhid Intercontinantal, Hilton, Zemzem Towers) odadan çıktığınızda en fazla 5-10 dk içerisinde Harem-i Şerif’in avlusunda olursunuz. Fakat, 2 km mesafedeki bir otelde konaklama yaptığınız zaman (5 yıldızda olabilir 3 yıldızda farketmez) oteller ulaşımlarını servis aracılığıyla yaparlar. Servislerde trafik durumundan ötürü vakit kaybettirecektir ve sizleri Harem-i Şerif’e ortalama 200-250 metre uzaklıkta indirip o mesafeyi yürümeniz gerekecektir. Yani bu süre zarfını topladığımızda 45 dk veya daha fazla vakit kaybı olabilir. Tabii bunlar ortalama zaman birimleridir.. Otellerin konumu ve ulaşım araçlarına, kullandıkları yol güzergahına göre değişebilir. Bu süre daha az veya daha fazla da olabilir.

DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN DİĞER HUSUSLAR

Transferlerde kullanılacak araçların kalitesi (klimasız eski araçlar olabilir), otellerdeki öğün çeşitleri (genellikle sabah kahvaltı ve akşam yemeği olarak yarım pansiyon olur), rehberlerin kalitesi ve adeti, fiyatlara her şeyin dahil olup olmadığı, kullanılan havayolu firması (fiyatta çok etkendir) ve firmanın güvenilirliği dikkat edilmesi gereken başlıca hususlardır. Görüştüğünüz firmayla her ne fiyat teklifi alırsanız alın muhakkak başka firmalarla karşılaştırma yapmayı unutmayın.

UMRE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Öncelikle şunu belirtmemde fayda var ki bazı Umre veya Hac yolcuları bunu sürekli sorarlar;

Yeşil pasaportu olan misafirler Avrupa Schengen uygulamasında olduğu gibi Suudi Arabistan’a vizesiz olarak sadece pasaportla seyahat edemezler. Pasaportunun türü ister diplomatik, ister hizmet olsun kutsal topraklara gidecek herkes Umre vizesi almak mecburiyetindedir. Umre vizesinin süresi 30 gündür. Medine veya Cidde havalimanına iniş yaptığınız andan itibaren en geç 30. gün Suudi Arabistan topraklarından ayrılmanız gerekmektedir. Aksi taktirde hakkınızda yasal işlem uygulanır. Birde ;

Suudi Arabistan Hac Bakanlığı kuralları gereği, Hac veya Umre’ye gidecek 45 yaş altı bayanlar yanlarında mahremi olmadan gidemezler. Birinin 45 yaş altındaki bayanlara mahrem olabilmesi için dinen nikah düşmeyen, 1. Dereceden yakın akraba ve 18 yaşından büyük erkek olması gerekmektedir. Bunlar; Eş, oğul, baba, kardeş, amca, dayı, dede, kayınbabadır.

Umre için gerekli evraklara gelirsek;

  • En az 1 yıllık geçerliliği olan çipli pasaport
  • 2 adet fotoğraf (biyometrik vs. olması önemli değil güncel bir fotoğraf olması yeterlidir.)
  • T.C kimlik fotokopisi
  • 45 yaş altı olup eşiyle gidecek bir bayanlar için Nüfus Müdürlüğü’nden Aile vukuatlı nüfus kayıt örneği alıp karı-koca olduklarını evrakla göstermeleri gerekmektedir.
  • Nikah düşmeyen 1. Derecede erkek akrabasıyla gidecek olan 45 yaş altı bayanlar evli ise eşten, bekar ise babadan, baba vefat etmiş ise, büyük erkek kardeşten noterden muvafakatname alınır. Refakat edecek akrabasının da noterden taahütname verip evrakların yetkili kişilere ulaştırılması gerekmektedir.

Seçtiğiniz umre firmasına en geç 15 gün kala evraklarınızı tamamlamanız gerekmektedir.



Umre

info@markatur.com.tr 

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Molla Eşref Sok. Pak Han No:1/8
Üsküdar / İstanbul
0532 310 20 50 - 444 44 12

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0222 234 30 00- 0546 246 40 40

 

Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.