Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

Umre İle İlgili Son Haberler - Umre Ziyaretleri Ne Zaman Açılacak

   Umre  Ziyarete Ne Zaman Açılacak ?  Arabistan Umre Yasağı Ne Zaman Bitiyor.?

Suudi Arabistan Merkezi gazetelerinden Ukaz gazetesinin bildirdiği üzere Arabistan İçişleri Bakanlığının Umre ziyaretlerinde kademeli olarak Umre başlayacağını bildirdi. Evvela Arabistan içerisinde kendi halkına ve ikameli vatandaşlarına Umre izni verilmesi karar verildi.

Kendi halkından ve Arabistan'da  ikameli vatandaşlarından ve Umre yapmak isteyen diğer milletlerden ,gerekli şartlar yerine getirmesi ve sağlık kurulundan izin alması ve  coronavirus olmadığına dair rapor Gösterilmesi karar verildi.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı'nın, söz konusu planın ayrıntılarını önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşması , umre açıklaması bekleniyor.

Hac Bakanlığının bildirdiği üzere 2021 sene başı , 1 Ocak itibarıyla Umrenin başlayacağını ve Onun öncesinde yaklaşık bir ay önce bu konuda koronavirüs vakalarının durumu nazardan geçirileceği söylenildi.

Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl hac ibadeti sadece Suudi Arabistan'da yaşayanlarla sınırlı tutulmuş, yurt dışından hacı adayı kabul edilmemişti.

Bilindiği üzere covid-19 hastalığı sebebiyle Bu yıl Hac Arabistan'da yaşayan bir kısım insanlar olarak sınırlı olarak yapıldı. hiç bir kişi Yurtdışından hacca kabul edilmemiştiUmre

       Umre,   her Müslüman tarafından Allah'ın ( Subhanahu Ve Ta'ala ) barışın habercisi olarak kabul edilmesi ve içindeki günahları, manevi kirleri temizlemek için , ve Rabbi ile  iletişim kurmak için aldığı güzel bir manevi yolculuktur . Bu yolculuğa çıkan her Umreci ve Hacı, diriliş gününde , yevm-i mahşerde ruhlarını, kalp zihinlerini ve bedenlerini geçmişte işlenen günahlardan arındırma yoluna gider.

satı 

Esasen, Umre Arapça Kutsal Kabe'ye (Beytullah) 'ziyaret' anlamına gelir ve yılın herhangi bir zamanında herkes tarafından yapılabilir; Mekke'ye zorunlu (Farz) bir ibadet olan Hac ise Umrenin  aksine, her yıl İslami takvim Zil Hicce ayının ilk 10 günü içinde yapılır.

 

Tüm yazılar
Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0532 310 20 50

 

 

 
Diyanet logoTursab logo