Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
Hemen ARA!
arka plan

RAMAZAN UMRE FİYATLARI | 40 GÜNLÜK RAMAZAN UMRESİ | 15 GÜNLÜK UMRE FİYATLARI | MARKA TUR

RAMAZAN UMRE FİYATLARI | 40 GÜNLÜK RAMAZAN UMRESİ | 15 GÜNLÜK UMRE FİYATLARI | MARKA TUR

    Selamünaleyküm , Arkadaşlar bugünkü yazımızda Belli başlıca "RAMAZAN UMRESİNDEN" bahsedeceğiz.
     Ramazan Umresi Fiyatlarından, Ramazan Umresi faziletinden, Tam Ramazan Umresinden, 15 günlük Ramazan Umresinden, 40 günlük Ramazan umresinden , Ramazan Umresi Zor mu ? Kolay mı ? olan konulardan yazımın tamamında size bahsedeceğim.
   
   Evvela,  Ramazan Umresi Peygamber Efendimizin (A.S.M.) Hadisleri "Ramazan'da yapılan bir Umre Benimle beraber yapılan Hacca mukabil sevabı vardır."
  
     Bu Hadis Ramazan'da yapılan Umre'nin kıymetini bize bildirmektedir. Ramazan'ın 1 gün umresi sair zamanda yapılan 15 günlük Umre mukabil bir feyiz ve lezzeti vardır.

    Kısaca Ramazan Umresini anlatacağım..
Ramazan'da iftar ve sahur çok başkadır.
Milyonlarca insanın bir anda Kabe'de okunan ezan sesi ile bir anda lokmaya başlamaları,  oruçlarını açmaları ve Mescidi Haramda bu görüntüyü birden görmek ayrıca bir lezzet verir.

     Binlerce cömert ehli imanın, Mescid-i Haram'ın her yerinde, Kabe'nin her noktasında açtığı sofralarda verdiği ikramlar ve onları seyretmek çok ulvî bir lezzet vermektedir.

     Dediğimiz gibi Ramazan'da yapılan Umre Hacca mukabil sevabı vardır.

     Ramazan Umresi öyle bir Hazzı ve lezzeti vardır ki Ömürde bir defa gidilse, hiç unutulmaz ve tadı damağımızda kalır.

    Ramazan'da sevab-ı a'mal bir bindir. Bir de içinde bin Aydan hayırlı Leyle-i Kadir bulunması Ramazan'ın kıymetini ciddi manada arttırır.

   Ramazan'da ve Mescidi Haramda tutulan bir Oruç sair yerlerde 1000 Ramazan'a bedeldir.
   
    Mescid-i Haramda her sevap bire yüz bindir.
Bir de Ramazan feyzini üzerine koyarsak Ahiret ticaret için nihayetsiz bir kazanç kapısı olur.
   
   Ramazan'da Teravih Namazı çok uzun, çok feyizlidir. Tüm Kur'an'ı baştan başa dinlemek ve Hatimle namaz kılmak, Kabe karşısında çok ayrı bir lezzeti vardır.
   
     Teravih de her 1 rekatta bir sayfa Kur'an okunur başta Sudeysi eş Şureym ve Mahiri olmak üzere Kabe imamlarının çok ulvi lezzetleriyle Teravih namazı kılınmaktadır.

    Teravih namazından sonra vitir namazı kılınır ki sonunda yapılan dua tek harikadır  Vitir duası, Kabe İmamı Rabbimizden umumi Amin ile beraber fevkalade istekleri Peygamberin Duaları ile beraber Kur'an'da geçen Dualar ile beraber Allah'a ağlayarak dua etmektedir. Bu Haşmetli tablo hiçbir yerde görülmez insan her zaman yaşamak ister.

     Ramazan'da UmreProgramları ve Turları
2 tarz ile olur.
    Ya ya Ramazan'ın tamamında Mekke'de birinci teravih namazından, Hatim gününe kadar Ramazan'ın sonuna kadar Mekke'de kalmak yanMekke programı diye yadolunan , Bayram namazında Mekke'de kılıp , bayramın ikinci veya üçüncü Günü Medine'ye geçilip 4 günde Medine'de kalınıp oradan Türkiye dönülür tarzda Son 10 gün Mekke Umre Turu olarak planlanır.
    
    Marka Turizm olarak tam Ramazan umresi Şaban'ın sonlarına doğru Medine'ye gidilip 4 gün Medine'de kalıp Ramazan tarzda Mekke'ye geçilecek. Ve 30 gece Ramazan Umresi Mekke'de geçilecek. Bayramda Türkiye'ye dönülecektir.
      
       Ramazan Umresi zor mu olan soru ise
Eve de Ramazan'da iftar saati Türkiye göre bir buçuk saat daha önce oluyor, 2. Olarak zaman planlamanızı iftar ve sahur saatine göre ayarlayacağız. Mümkün mertebe geceleri ayakta olmak gündüz , sahurdan sonra öğlene kadar istatirahat etmek gerek ikindi gibi Kabe'ye gidip orucu beklemek, Orucu kolay geçirmeye kuvvet olacak.

       Gelelim Ramazan Umresi fiyatlarına
Tam Ramazan Umresi 1300 dolardan başlayan fiyatlarla, 15 günlük Ramazan Umresi fiyatları 1200 dolardan başlayan fiyatlarla...

      Daha iyi, daha tafsilli bilgi için 444 44 12 olan telefonumuzu arayınız. Teşekkürler.Umre

info@markatur.com.tr 

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0222 234 30 00- 0532 310 20 50

 

Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.