Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

Kudüs Neden Önemlidir? Kudüs'teki Kutsal Mekanlar - Kudüs'ün İslam Tarihi İçin Önemi

 

 

Kudüs, Müslümanlar için kültürel, dini ve tarihi öneme sahip yerler ile doludur. İslam dünyasındaki Mekke ve Medineden sonra en önemli yerlerden bazıları kutsal toprak olarak kabul edilen Kudüste bulunur. Kudüs Turları sırasında ziyaret edilen ve dinimiz açısından büyük önem taşıyan bazı yerler ve tarihleri hakkında, sizler için bilgilendirici bir içerik hazırladık. 

Müslümanlar için Kudüs ilk kıble idi  - dua ederken yöneldikleri yer. Hz. Muhammed'e (SAV) Kıble'yi Kudüs'ten Mekke'ye değiştirmesi emrinin verildiği yerdir. (Hicret'ten 16 ay sonra bu olay gerçekleşmiştir.) Peygamberimiz, "Seyahat etmeniz gereken sadece üç mescit vardır: Mescid-i Haram (Mekke, Suudi Arabistan), Mescidi Nebi (Medine, Suudi Arabistan) ve. Mescid-i Aksa (Kudüs)." hadisini buyurmuştur. Kudüs, Mescid-i Aksa’ya ev sahipliği yapması nedeniyle İslam dini için oldukça kıymetli ve kutsaldır. (İslam için dünyada en kutsal olan 3 yer arasındadır.)

Kubbet-üs Sahra, Kudüs:

Kubbetüs-sahra-kudüs-diyanet-kudüs-turu
İslam'ın üçüncü en kutsal yeri, Kudüs'ün Eski Şehri'ndeki Tapınak Dağı'nda yer alır. Bu türbe Milattan Sonra 692'de tamamlanmıştır. İçeride, Peygamberimizin Miraç Yolculuğuna başladığı noktayı gösteren temel taşı vardır. Bina güzel mozaiklerle dekore edilmiştir ve ışıltılı altın kubbesi Kudüs silüetinin ikonik bir parçası haline gelmiştir. 

Bu mübarek yer ile iglili anlatılacaklar tabi ki birkaç cümle ile bitmez. Kubbetüs Sahra ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için "Kubbetüs Sahra - Kubbetüs Sahra Nerede - Kudüs Gezilecek Yerler"  sayfasına tıklayıp, okumaya devam edebilirsiniz. 

El-Aksa Camii, Kudüs:

el-aksa-camii-kudüs-diyanet-kudüs-turu-fiyatları-2022-20-mayıs


Bu gümüş kubbeli cami, Tapınak Dağı'nda bulunuyor.. MS 705'te tamamlanmıştır dünyanın en eski ikinci camisi ve İslam'ın en kutsal yerlerinden biridir. Adı kelimenin tam anlamıyla “en uzak” anlamına gelir ve Mekke'den en uzak anlamına geldiği şeklinde yorumlanır. Çünkü Peygamberimizin Miraç Yolculuğu sırasında Mekke'deki Ulu Camii'nden Mescid-i Aksa'ya nakledilmiştir. Caminin bir parçası olduğu 35 dönümlük alana “Kutsal Mabet” anlamına gelen Al Haram Ash Sharift  denir.

 

Hz. Ömer Camii, Kudüs:

kudüs-hz-ömer-camii-kudüs-neden-önemlidir-kudüs-turları


Bu cami, Kutsal Kabir Kilisesi'nin karşısında yer almaktadır. 12. yüzyılda Halife Ömer İbn el-Hattab'ın MS 638'de Kudüs'ün Bizans'tan teslim olmasını kabul ettiği yerde inşa edilmiştir . Hz. Ömer, şehrin Patriğinin teslimiyetini kabul etmek için Kudüs'e gitti. Patrik, Halife Ömer'e Kutsal Kabir Kilisesi içinde dua etmesini teklif etti, ancak Omar, bunu yaparsa kilisenin Hıristiyan statüsünü kaybedeceğini biliyordu. Kilisenin statüsünü korumaya karar verdi ve avluda dua etti. Namaz kıldığı yer  mescidin yapıldığı yerdir.

Zeytin Dağı: 

kudüs-zeytin-dağı-diyanet-kudüs-turları-kudüs-kutsal-mekanlar
Kudüs'ü ziyaret etmek için milyonlarca nedenden bahsetmeye gerek yok. Ancak şehrin hemen dışındaki bu güzel dağ sırtından bahsetmek için yeterince iyi sebep var. Adını, bir zamanlar yamaçlarını süsleyen zeytinliklerden alan Zeytin Dağı, deniz seviyesinden 800 metrenin üzerinde yükselen Doğu Kudüs'ün en önemli noktasıdır. Bu kutsal alan İslam, Yahudilik ve Hristiyanlık ile ilişkilidir ve Birinci Tapınak günlerinden beri dua ve cenaze yeri olarak kullanılmıştır. Dağ, Kudüs'ün ve ötesinin nefes kesen manzarasını sunar - zirvedeki gözlem platformundan manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Zeytin Dağı'nın İslam dini için önemli olmasının ise tabikii bir nedeni vardır. Sırat Köprüsünün Kudüs'te bulunan Zeytin Dağı ve  Harem-i Şerif (Mescidi Haram) Mekke şehri arasında kurulacağına inanlıyor. İşte bu nedenle Zeytin Dağı, İslam dini için oldukça büyük bir önem taşıyor. 

3 din içinde önemli olan Zeytin Dağı ile ilgili daha detaylı bir çalışma olan "Zeytin Dağı - Kudüs'te Gezilecek Yerler - Kudüs Turu"  başlıklı içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz. 

El Halil Camii 

kudüs ziyaret yerleri - kudüs turları 2022 - el halil camii

Yukarıda yer alan resimde El Halil Camii'nin iç kısmını görmektesiniz. Yazımızın içerisinde de bahsedeceğimiz kabirlerden bazıları bu resimde hemen dikkat çekmektedir. Kudüs turlarında gezilen yerler arasında olan El Halil, Hz. İbrahim gibi mübarek zatların kabrini içerisnde bulundurur. 

El Halil Camii'ne aynı zamanda Haramül Halil'de denilmektedir. 

Neden Haramül Halil denmiş buraya? Çünkü peygamberlerin babası Ebul Enbiya olan Hazreti İbrahim ve onun türeyen nesillerin kabirleri buradadır. Onun için buraya Haramül Halil denmiştir. Aslında Yahudilerin, Müslümanların ve Hıristiyanların buradaki pozisyonlarını iyi anlayabilmek için Hazreti ibrahim'in hayatını çok iyi bilmek gerekir. 

Hz. İbrahim'in hayatı ve El Halil Camii ile ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz "El Halil - El Halil Camii - Hz. İbrahim'in Hayatı - Kudüs Gezilecek Yerler" yazısını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. 

Mervan Mescidi

kudüs turları - mervan mescidi- kudüs ziyaret yerleri

Mervan Mescidi, Kudüs turlarında ziyaret edilen yerler arasındadır. Kudüs, Müslümanlık için birçok kutsal ve önemli mekan ile dikkatleri üzerine çeker. 

Niye Mervan Mescidi denmiş buraya. Yani Mervan'ın zamanında zaten var ancak  burayı baştan sona elden geçirdiği için buraya Mervan mescidi denmiş ki onun zamanında burada namaz da kılınmıştır.

Bakın Mescidi Aksa gibi çok büyük bir cami o zaman enine genişliyor ya sonradan yıkılmış. Burası da mescid olarak kullanılmış. Demek ki o zaman insanlar vakitlerinin hemen hemen hepsinde camiye gelip namaz kılıyorlar. Buradan, bu sonuc çıkıyor. 

Burası Mervan Mescidi. Çok mübarek bir yer. İslami kaynaklara göre muhtemelen Hazreti İsa'nın  büyüdüğü, Hazreti Meryem'in  itikâfa çekildiği yer.

Mervan Mescidi ile ilgili yazımızın devamını okumak için  >buraya<  tıklayınız. 


Siz de Kudüs'te bulunan bu kutsal mekanları görmek ister misiniz? Cevabınız evetse sizleri Marka Tur Kudüs Turları sayfamızı incelemeye davet ediyoruz. Dinimiz için paha biçilemeyecek önemi olan tüm bu yerleri sizlere sunduğumuz uygun fiyat avantajlarıyla, rehberimi eşlğinde ziyaret edebilirsiniz. Kudüs'te bulunan kutsal havayı solumak ve değerli rehberleirmizin verdiği bilgiler eşliğinde mübarek yerleri görmek sadece bir telefon uzağınızda! 

Kudüs Turlarına kayıt olmak veya bilgi almak için;

>Kudüs Turları kategori sayfasını ziyaret edebilirsiniz 

> 444 44 12 veya 0533 333 33 31 numaralarından bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 Kudüs Turları - Kudüs Tur Fiyatları 2022

Kudüs Turu 2022 Fiyatları

Kudüs turu 2022 fiyatları, İslam dini için kutsal ve önemli mekanlara sahip bu şehri görmek isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Biz de sizlerin kutsal topraklara olan hasretini gidermek için Kudüs Turu 2022 fiyat ve tarihleri ile ilgili detayları aşağıda sunmaktayız.
Kudüs turu fiyatları 2 ve 3 kişilik odalar için belirlenmiştir. 3 Gece 4 gün sürecek olan Kudüs Turları oldukça dolu ve bilgilendirici bir program eşliğinde ilerlemektedir. Kudüs Turları Tarih ve Fiyatlarını aşağıda inceleyebilirsiniz. 

Kudüs Turları 2022 

Kudüs Turları 2022 yılı için uygun fiyat avantajları ile sizlere sunulmuştur. Kudüs Tur programı sayfasına tıklayarak hem tur sürecince gezilecek yerler hem de kayııt süreci ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Kudüs Turları süresince konaklayacağınız otellerin yer aldığı Kudüs Otelleri sayfasını da inceleyebilirsiniz. 


Kudüs, Müslümanlar için kültürel, dini ve tarihi öneme sahip yerler ile doludur. İslam dünyasındaki Mekke ve Medineden sonra en önemli yerlerden bazıları, kutsal toprak olarak kabul edilen Kudüste bulunur. Kudüs'ün önemi, İslam dini açısından kıymetli ve kutsal olmasının nedenlerini anlattığımız "Kudüs Neden Önemlidir? Kudüs'teki Kutsal Mekanlar - Kudüs'ün İslam Tarihi İçin Önemi" yazımızı da okuyabilirsiniz. 

Kudüs Turları ile ilgili tüm sorularınız için Marka Tur'u 0533 333 33 31 veya 444 44 12 numaralarından arayabilirsiniz. 

Müslümanlar için Kudüs ilk kıble idi  - dua ederken yöneldikleri yer. Hz. Muhammed'e (SAV) Kıble'yi Kudüs'ten Mekke'ye değiştirmesi emrinin verildiği yerdir. (Hicret'ten 16 ay sonra bu olay gerçekleşmiştir.) Peygamberimiz, "Seyahat etmeniz gereken sadece üç mescit vardır: Mescid-i Haram (Mekke, Suudi Arabistan), Mescidi Nebi (Medine, Suudi Arabistan) ve Mescid-i Aksa (Kudüs)." hadisini buyurmuştur. Kudüs, Mescid-i Aksa’ya ev sahipliği yapması nedeniyle İslam dini için oldukça kıymetli ve kutsaldır. (İslam için dünyada en kutsal olan 3 yer arasındadır.)

  

Kudüs Turları Tarih ve Fiyatları 

Kudüs Turu- (5 Temmuz 2022) - 3 Gece 4 Gün

burak tur kudüs turları - kudüs turu kaç lira - diyanet kudüs turu 2022 fiyatları - 5 temmuz
Gidiş: 5 Temmuz
Dönüş: 8 Temmuz


2Kişilk Oda: 770 USD (12.947₺)
3Kişilk Oda: 750 USD (12.611₺)


 Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

 

 

 

Uygun Fiyatlı Kudüs Turu- (9 Temmuz  2022) - 3 Gece 4 Gün

kudüs turları fiyatlar - kudüse nasıl gidilir - ekonomik kudüs turları - 9 temmuz


Gidiş: 9 Temmuz 
Dönüş: 12 Temmuz


2Kişilk Oda: 770 USD (12.946₺)
3Kişilk Oda: 750 USD (12.612₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

 

Kudüs Gezisi -  Kudüs Tur Fiyatları (12 Temmuz  2022) - 3 Gece 4 Gün

diyanet kudüs turu 2022  fiyatları - ekonomik kudüs turları


Gidiş: 12 Temmuz 
Dönüş: 15 Temmuz


2Kişilk Oda: 770 USD (12.948₺)
3Kişilk Oda: 750 USD (12.614₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

 

Kudüs Gezisi -  Kudüs Tur Fiyatları (19 Temmuz  2022) - 3 Gece 4 Gün

kudüs umre turu diyanet - 19 temmuz


Gidiş: 19 Temmuz 
Dönüş: 22 Temmuz


2Kişilk Oda: 770 USD (12.949₺)
3Kişilk Oda: 750 USD (12.616₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

 

 

Ekonomik Kudüs Turu - Kudüs Gezisi (4 Ağustos 2022) - 3 Gece 4 Gün

burak tur kudüs turları - kudüs gezisi - kudüs tur fiyatları 2022


Gidiş: 4 Ağustos
Dönüş: 7 Ağustos


2Kişilk Oda: 760 USD (12.780₺)
3Kişilk Oda: 740 USD (12.444₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 10 USD İndirim Fırsatı 

 

Kudüs Gezisi Fiyatları (11 Ağustos 2022) - 3 Gece 4 Gün

kudüs gezisi fiyatları diyanet - kudüs turları 2022
Gidiş: 11 Ağustos
Dönüş: 14 Ağustos


2Kişilk Oda: 760 USD (12.782₺)
3Kişilk Oda: 740 USD (12.443₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 10 USD İndirim Fırsatı 

 

 

Kudüs Gezisi (18 Ağustos 2022) - 3 Gece 4 Gün

kudüs tur fiyatları - ekonomik kudüs turu


Gidiş: 18 Ağustos
Dönüş: 21 Ağustos


2Kişilk Oda: 760 USD (12.783₺)
3Kişilk Oda: 740 USD (12.445₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 10 USD İndirim Fırsatı 

 

 

Kudüs Tur Fiyatları  -  (25 Ağustos 2022) - 3 Gece 4 Gün

diyanet kudüs turu 2022 - kudüs gezisi


Gidiş: 25 Ağustos
Dönüş: 28 Ağustos


2Kişilk Oda: 760 USD (12.782₺)
3Kişilk Oda: 740 USD (12.446₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 10 USD İndirim Fırsatı 

 

 

kudüs turları 2022 - kudüs turu 2022 fiyatları

 

Kudüs Turu 2022 -  Kudüs Gezisi Fiyatları (7 Eylül  2022)  

kudüs turu ne kadar - burak tur kudüs gezisi
Gidiş: 7 Eylül
Dönüş: 10 Eylül


2Kişilk Oda: 750 USD (12.613₺)
3Kişilk Oda: 730 USD (12.276₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 20 USD İndirim Fırsatı 

 

Kudüs Turları 2022 -  Marka Turizm (15 Eylül  2022) - 3 Gece 4 Gün

ekonomik kudüs turları - kudüs tur fiyatları - thy kudüs uçak bileti - 15 eylül
Gidiş: 15 Eylül
Dönüş: 18 Eylül


2Kişilk Oda: 750 USD (12.614₺)
3Kişilk Oda: 730 USD (12.275₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 20 USD İndirim Fırsatı 

 

Kudüs Turları Fiyatları - (22 Eylül  2022) - 3 Gece 4 Gün

kudüs tur fiyatları - diyanet kudüs turu 2022 fiyatları - kudüs gezisi - 22 eylül
Gidiş: 22 Eylül
Dönüş: 25 Eylül


2Kişilk Oda: 750 USD (12.615₺)
3Kişilk Oda: 730 USD (12.277₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 20 USD İndirim Fırsatı 

 

Kudüs Gezisi - Kudüs Turu 2022 Fiyatları -  (29 Eylül  2022) - 3 Gece 4 Gün

ankara çıkışlı kudüs turları - kudüs turu 2022 fiyatları
Gidiş: 29 Eylül
Dönüş: 2 Ekim


2Kişilk Oda: 750 USD (12.614₺)
3Kişilk Oda: 730 USD (12.278₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 20 USD İndirim Fırsatı 

 

Mevlid Kandili Kudüs Turu -  (7 Ekim 2022) - 3 Gece 4 Gün

kudüs turu 2022 - kudüs turu 2022 fiyatları
Gidiş: 7 Ekim
Dönüş: 10 Ekim


2Kişilk Oda: 740 USD (12.444₺)
3Kişilk Oda: 720 USD (12.107₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 30 USD İndirim Fırsatı 

 

Kudüs Gezisi -  İsrail Kudüs Turları - (15 Ekim 2022) - 3 Gece 4 Gün

kudüs turları fiyatları 2022 - kudüs turları 2022
Gidiş: 15 Ekim
Dönüş: 18 Ekim


2Kişilk Oda: 740 USD (12.446₺)
3Kişilk Oda: 720 USD (12.108₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 30 USD İndirim Fırsatı 

 

Kudüs Gezisi -  İsrail Kudüs Turları - (22 Ekim 2022) - 3 Gece 4 Gün

ekonomik kudüs turları - kudüs turları fiyatları
Gidiş: 22 Ekim
Dönüş: 25 Ekim


2Kişilk Oda: 740 USD (12.446₺)
3Kişilk Oda: 720 USD (12.109₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 30 USD İndirim Fırsatı 

 

Kudüs Gezisi -  İsrail Kudüs Turları - (29 Ekim 2022) - 3 Gece 4 Gün

kudüs turları 2022 - kudüs turu 2022 - 29 ekim 2022
Gidiş: 29 Ekim
Dönüş: 1 Kasım


2Kişilk Oda: 740 USD (12.445₺)
3Kişilk Oda: 720 USD (12.106₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 30 USD İndirim Fırsatı 

 

Kudüs Tur Fiyatları  -  Kudüs Turları 2022 (1 Kasım  2022) - 3 Gece 4 Gün

kudüs turu kaç lira - türkiye kudüs - kudüs turları fiyatlar - 1 kasım 2022
Gidiş: 1 Kasım
Dönüş:4 Kasım


2Kişilk Oda: 730 USD (12.276₺)
3Kişilk Oda: 710 USD (11.939₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 40 USD İndirim Fırsatı 

 

 Kudüs Gezisi -  Ekonomik Kudüs Turları - (10 Kasım 2022) - 3 Gece 4 Gün

ekonomik kudüs turları - diyanet kudüs turları 2022 fiyatları - thy kudüs uçak bileti - 10 kasım 2022-


Gidiş: 10 Kasım
Dönüş: 13 Kasım


2Kişilk Oda: 730 USD (12.275₺)
3Kişilk Oda: 710 USD (11.938₺)

Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 40 USD İndirim Fırsatı 

 

 

Kudüs Tur Fiyatları - Marka Turizm - (15 Kasım 2022) - 3 Gece 4 Gün

kudüs gezisi - diyanet kudüs turu 2022 - kudüs turu 2022 fiyatlar - kudüs otelleri - 15 kasım

Gidiş: 15 Kasım
Dönüş: 18 Kasım


2Kişilk Oda: 730 USD (12.275₺)
3Kişilk Oda: 710 USD (11.936₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 40 USD İndirim Fırsatı 

 

2022 Kudüs Turları - (24 Kasım  2022) - 3 Gece 4 Gün

 diyanet kudüs turu 2022 fiyatları - kudüs gezisi - ekonomik kudüs turları - 24 kasım

Gidiş: 24 Kasım
Dönüş: 27 Kasım


2Kişilk Oda: 730 USD (12.277₺)
3Kişilk Oda: 710 USD (11.935₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 40 USD İndirim Fırsatı 

 

2022 Kudüs Turu Fiyatları - Gezi Turları  (3 Aralık 2022) 

ekonomik kudüs turları - kudüs tur fiyatları 2022 - gezi turları - 3 aralık 2022

Gidiş: 3 Aralık
Dönüş: 6 Aralık


2Kişilk Oda: 720 USD (12.100₺)
3Kişilk Oda: 700 USD (11.771₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 50 USD İndirim Fırsatı 

 

 

 Kudüs Tur Fiyatları -  3 Gece 4 Gün Kudüs Turu - (10 Aralık 2022) 

burak tur kudüs turları - kudüs uçak bileti - kudüs tur fiyatları - 10 aralık

Gidiş: 10 Aralık
Dönüş: 13 Aralık


2Kişilk Oda: 720 USD (12.103₺)
3Kişilk Oda: 700 USD (11.772₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 50 USD İndirim Fırsatı 

 

Kudüs Turu Fiyatları 2022 - (17 Aralık 2022) 

diyanet kudüs turları 2022 - kudüs gezisi - kudüs tur fiyatları - 17 aralık

Gidiş: 17 Aralık
Dönüş: 20 Aralık


2Kişilk Oda: 720 USD (12.104₺)
3Kişilk Oda: 700 USD (11.776₺)

Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 50 USD İndirim Fırsatı 

 

Ekonomik Kudüs Turları -  Kudüs Turu 2022 - (24 Aralık 2022) 

kudüs turları 2022 - diyanet kudüs turları fiyatları 2022

Gidiş: 24 Aralık
Dönüş: 27 Aralık


2Kişilk Oda: 720 USD (12.106₺)
3Kişilk Oda: 700 USD (11.775₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 50 USD İndirim Fırsatı 

 

 Kudüs Tur Fiyatları 2022 - Kudüs Gezisi (24 Aralık 2022) 

diyanet kudüs turu 2022 - kudüs turları fiyatları

Gidiş: 31 Aralık
Dönüş: 3 Ocak


2Kişilk Oda: 720 USD (12.107₺)
3Kişilk Oda: 700 USD (11.774₺)

Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

Erken Kayıtta 50 USD İndirim Fırsatı 

 

 Kudüs Turları 2022 - (7 Ocak 2023) 

kudüs turu diyanet - kudüs turları fiyatları

Gidiş: 7 Ocak 
Dönüş: 10 Ocak


2Kişilk Oda: 700 USD (11.771₺)
3Kişilk Oda: 680 USD (11.435₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

 

 Kudüs Turu Fiyatları -  Kudüs  Turları 2022 (14 Ocak 2023) 

burak tur kudüs turları - kudüs gezisi - kudüs turları

Gidiş: 14 Ocak 
Dönüş: 17 Ocak


2Kişilk Oda: 700 USD (11.772₺)
3Kişilk Oda: 680 USD (11.436₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

 

 

  Kudüs Turu 2022 - Kudüs Gezisi Fiyatları  - (21 Ocak 2023) 

diyanet kudüs turları - kudüs turu kaç lira

Gidiş: 24 Ocak 
Dönüş: 24 Ocak


2Kişilk Oda: 700 USD (11.774₺)
3Kişilk Oda: 680 USD (11.434₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

 

 Kudüs Turları 2022 -   Ekonomik Kudüs Turu (28 Ocak 2023) 

burak tur kudüs gezisi- kudüs turu diyanet

Gidiş: 28 Ocak 
Dönüş: 31 Ocak


2Kişilk Oda: 700 USD (11.775₺)
3Kişilk Oda: 680 USD (11.433₺)


Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız

 

 Kudüs Turları Fiyatları -  Kudüs Gezisi (7 Şubat  2023) 

kudüs gezisi- burak tur kudüs turları - 7 şubat

Gidiş: 7 Şubat 
Dönüş: 10 Şubat


2Kişilk Oda: 690 USD (11.600₺)
3Kişilk Oda: 670 USD (11.267₺)

Kudüs Otelleri İçin Tıklayınız


Kudüs Turu Kaydı  İçin Tıklayınız


Kudüs Turu ile İlgili Hatırlatmalar ve Tavsiyeler

Pasaportlarınızı havaalanına gelirken mutlaka getirmelisiniz. Ayrıca, tur süresi boyunca da yanınızda bulundurmalısınız. 

Uçuş saatinden en az 4 saat öncesinde, İstanbul Yeni Havaalanı’nda olmalısınız.  

3 Gece 4 Gün sürecek olan Kudüs Turu için, bavulunuzu en az 1 gün öncesinde hazırlamalısınız. Kısa süreli bir tur olacağından dolayı çok fazla eşya almamanız, sizin için daha konforlu bir yolculuk olmasını sağlayabilir. 

Kolonya, tıraş köpüğü, parfüm, tırnak makası, makas ve benzeri eşyalarınız bagajın içerisinde bulunmalıdır. 

Size verilen serbest zamanlar haricinde, bağlı olduğunuz gruptan ayrılmamalı ve tur rehberinizi veya görevli kişiyi takip etmelisiniz. 

Sürekli kullandığınız ilaçlarınız varsa bunları da yanınıza almayı unutmayınız. Ayrıca ihtiyaç duyma ihtimaline karşın, ağrı kesici, ateş düşürücü benzeri temel ilaçları yanınızda getirebilirsiniz. Eczanelerde,yerel doktorların reçetesi olmadan herhangi bir ilaç verilmemektedir. 

Otele ulaştığınızda, otelin kartvizitini almayı ve tur süresi boyunca yanınızda bulundurmayı unutmayın. 

Kudüs turunda giymek için yumuşak tabanlı ve ortopedik bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Bu sayede geziler sırasında daha rahat edebilirsiniz. 

Havaalanında giriş-çıkış sırasında görevliler size soru sorabilir. Bu durumda görevlilere sabırlı ve sakin bir şekilde cevap vermelisiniz. 

Kadınların, Mescid-i Aksa girişinde, ayak topuğuna kadar uzanan giysiler giymesi gerekir. 

 


Marka Tur'da İlginizi Çekebilecek Diğer Sayfalar:

Hac ve Umre ile ilgili tüm sorularınız ve dini konularda merakınızı giderecek içerikler için: Marka Tur Ana Sayfasına Tıklayınız

Hac Kayıt ve Başvuru İşlemleri ve Fiyatlar Hakkında Bilgi Almak İçin: Hac Kategori Sayfasına Tıklayınız

Umre ile İlgili Tüm Sorularınız İçin: Umre Kategori Sayfasına Tıklayınız

En Ucuz 2022 Umre Fiyatları ve Umre Tur Tarihleri İçin: Şevval Umresi Fiyatları Sayfasına Tıklayınız

7 Günlük Umre Turları ve Fiyatları İçin Tıklayınız

15 Günlük Umre Turları ve Fiyatları İçin Tıklayınız

2022 Lüks Umre Turları ve Fiyatları İçin Tıklayınız

Hac Fiyatları 2022 İçin Tıklayınız

 
 

 

 

Tüm yazılar
Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12 - 0532 111 22 01

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0532 111 22 01

 

 

 
Diyanet logoTursab logo