Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

UMREde Kaç Tavaf Yapılır | UMREde 50 Tavaf | Marka Tur

Umrede Kaç Tavaf Yapılır. Umrede 50 Tavaf 

Umrede Kaç Tavaf Yapılır

  Umrede kaç tavaf yapılır Tavaf yapmak , çok kıymetli bir ibadettir.
   Nafile namazlardan daha mühimdir.
Kabe'ye umreye giden bir şahıs mümkün mertebe günün büyük bir kısmını tavaf yapmak ile geçirmeli, Kabe'ye inen 120 rahmetin 60'ı  Tavaf edenlere ,40  Nuru Namaz kılanlara,  20 Nuru Kabe'yi seyredenlere iner.

    Peygamberimizin yoğun vaziyette Tavaf yapma konusunda tavsiye içerikli hadisleri vardır. Bazı rivayetlerde 50 tavaf, bazı rivayetlerde 55 diye Tavsiye-i Peygamberi vardır. Ömürde yapılması gereken tavaf adedi.

Umrede 50 Tavaf

   Peygamberimizden Rivayeten İbn-i Abbas Radıyallahu Anhum buyurdular :
    Beytullah'ı Kabe'yi Kim ömrü boyunca 50 defa tavaf etse Günahlarından Anasından doğduğu gündeki gibi olur (Tirmizi Hacc 41)

Hacda Kaç Kere Tavaf Edilir


Hacda kac kere tavaf edilir meselesinde bir adet yoktur. başta umrenin vacip tavafı ve farz olan ziyaret tavafı haricinde dilediği kadar tavaf yapabilir.

 

[umrede kaç tavaf yapılır, umrede 50 tavaf]Umre

       Umre,   her Müslüman tarafından Allah'ın ( Subhanahu Ve Ta'ala ) barışın habercisi olarak kabul edilmesi ve içindeki günahları, manevi kirleri temizlemek için , ve Rabbi ile  iletişim kurmak için aldığı güzel bir manevi yolculuktur . Bu yolculuğa çıkan her Umreci ve Hacı, diriliş gününde , yevm-i mahşerde ruhlarını, kalp zihinlerini ve bedenlerini geçmişte işlenen günahlardan arındırma yoluna gider.
    Esasen, Umre Arapça Kutsal Kabe'ye (Beytullah) 'ziyaret' anlamına gelir ve yılın herhangi bir zamanında herkes tarafından yapılabilir; Mekke'ye zorunlu (Farz) bir ibadet olan Hac ise Umrenin  aksine, her yıl İslami takvim Zil Hicce ayının ilk 10 günü içinde yapılır.

Tüm yazılar
Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0552 310 20 50

 

 

 
Diyanet logoTursab logo