Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

Tavaf Ne Zaman Yapılır. Farz Olan Tavaf Ne Zaman Yapılır | Marka Tur

    Tavaf ne zaman yapılır sualine şöyle cevap vereceğiz... Tavaf için belli bir zaman yoktur, farz ibadetler (Namazlar) Kabe'de Cemaatle kılınır ve sonra tavaf başlar ve hiç durmaz kıyamete kadar tavaf devam edecek inşallah. Belli bir saati, belli bir anı yoktur niyetle başlar ve her an yapılabilir.

Farz Olan Tavaf Ne Zaman Yapılır.

    Hacılar Arafat'tan indikten sonra Cemaratta Şeytanı taşlarlar ve Kurbanlar kesilir ve Başlarını tıraş ederler, İhramdan çıkarlar.

   Artık bundan sonra farz olan tavafın yapmak zamanı gelir. Bu Ziyaret Tavafını, Yani farz olan tavafını Mekke'den ayrılasıya kadar yapması gerekir.Umre

       Umre,   her Müslüman tarafından Allah'ın ( Subhanahu Ve Ta'ala ) barışın habercisi olarak kabul edilmesi ve içindeki günahları, manevi kirleri temizlemek için , ve Rabbi ile  iletişim kurmak için aldığı güzel bir manevi yolculuktur . Bu yolculuğa çıkan her Umreci ve Hacı, diriliş gününde , yevm-i mahşerde ruhlarını, kalp zihinlerini ve bedenlerini geçmişte işlenen günahlardan arındırma yoluna gider.
    Esasen, Umre Arapça Kutsal Kabe'ye (Beytullah) 'ziyaret' anlamına gelir ve yılın herhangi bir zamanında herkes tarafından yapılabilir; Mekke'ye zorunlu (Farz) bir ibadet olan Hac ise Umrenin  aksine, her yıl İslami takvim Zil Hicce ayının ilk 10 günü içinde yapılır.

Tüm yazılar
Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0552 310 20 50

 

 

 
Diyanet logoTursab logo