Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

Kurasız Hacca Gitme Fırsatı

Suudi Arabistan’ın ülkelerle imzaladığı Hac Protokolü doğrultusunda her ülkenin nüfusuna göre belirlenen bir yıllık hac kotası bulunmaktadır. Ülkemiz için imzalanan güncel protokolde, ülke nüfusu 80 milyon üzerinden hesaplanmış ve sayının binde biri olan 80.000 kişilik hacı kontenjanı Türkiye’ye verilmiştir. 

Ülkemiz, hac başvurusunun en yoğun olduğu ülkelerden birisidir.  ve şu an 2 Milyonun üzerinde Hacı adayı kura sırası beklemektedir. Hal böyle olunca Türkiye’deki Müslümanların en çok merak ettiği soruda “Kuraya kalmadan hacca gitmek mümkün mü?”  oluyor.
Bunun cevabı ise; evet mümkün!

Hacca gitmeyi çok isteyen fakat yıllardır bir türlü kurası çıkmayan müslüman kardeşlerimiz, kimsenin hakkına girmeden tamamen resmi yollardan alınan Özel Hac vizeleriyle ÖZEL HAC proğramlarımıza katılabilirler. Kura ile giden Hac kafilemizde olduğu gibi aynı imkanlardan faydalanacaksınız. 

Kurasız Hacc Fiyatlarını öğrenmek İçin TIKLAYINIZ


Suudi Arabistan hükümetinin Hac yapacak Müslümanlara tanıdığı başka bir alternatif; gerekli koşullar yerine getirildiği takdirde kurasız olarak yapılabilen hac ziyareti olanağı.

Kurasız Hac yada diğer adıyla Özel Vizeli Hac yapmak kura sırasına girmeden hacca gitmeyi sağlıyor.

Bu konuda en önemli nokta ise; insanların kurasız hac ile hacca gidecekleri zaman kuraya girenlerin hakkına girebileceği yanılgısına düşüyor olmaları. Oysa ki böyle bir durum söz konusu dahi değil.

Özel vizeli hac tabirinin sebebi de zaten tam da bu. Kurasız hac ile hacca gidecek olan hacı adaylarının kesinlikle bilmesi ve dikkat kesilmesi gereken nokta; kurasız hac ile hacca gidecek olanlar, Suudi Arabistan’ın ülkelere koyduğu hac kontenjanın dışında tutulan bir uygulama ile hacca gidiyor.

Yani hac vazifesini kura sırası beklemeden gerçekleştirmek isteyen müminler, kuraya girmeden Suudi Arabistan’a hac vazifesi sebebiyle gidebilmek için ayrıca “Özel Hac Vizesi” alıyorlar. Müminlerin kurasız hac için ayrıca aldıkları bu vize, Arabistan’ın Türkiye’ye verdiği kontenjanın dışında kalıyor.

 Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0532 310 20 50

 

 

 
Diyanet logoTursab logo