Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

Kurasız Hacca Gitmek Caiz Mi ? Özel Vize İle Hacca Gitmek Başkasının Hakkına Girer Mi ?

Kurasız Hacca Gitmek Caiz Mi ? Özel Vize İle Hacca Gitmek Başkasının Hakkına Girer Mi ?


    Bu gün sizlere çok insanın aklına takılan ve tam tatminkar cevabı bulunamayan
"Kurasız Hacca Gitmek midir ? Özel Vizeli Hacca gitmek, Kurasız Hacca Gitmek Başkasının Hakkına mi ? " Kurasız Hacca Gitmek nasıl oluyor ? Kurasız Hacca Hangi Vize ile gidilir Gibi mühim suallerin cevaplarını vermeye çalışacağız.

   Evvela ; Cenab-ı Hakkın Kur'an-ı Kerim'de Bildirdiği Ayetle
Al-i İmran Suresi, 97. ayet:
    Orada apaçık ayetler (ve) İbrahim'in makamı vardır. Kim oraya girerse o güvenliktedir. Ona bir yol bulup güç yetirenlerin Allahın Ev'ini haccetmesi Allah'ın insanlar üzerindeki hakkıdır. Kim de inkar ederse, şüphesiz, Allah alemlere karşı muhtaç olmayandır.

   " Ey insanlar, hac üzerinize farz kılındı. O hâlde Haccediniz."

     Burada görüldüğü gibi Rabbimiz Hacca yol bulabilenin, Allah'ın Evini Kabe'yi ziyaret etmesini, Hac etmesini Buyuruyor, Emrediyor.

  Bu ifade yeteri miktarda bizim sualimize cevap veriyor. Hac farzdır İmkanı olan her Mümin Kabe'ye Hac ziyareti yapması üzerine Farz-ı Ayndır. Bu farzın ehemmiyetine dair bir kısım Ayet ve Hadisler Haccın Farziyyetini bildirir.
   Şöyle ki ;
     İnsanların arasında Haccı ilan et ki, gerek yaya olarak, gerek uzak yollardan gelen yorgun develer üzerinde sana gelsinler” (Hac, 22/27)

    Gücü yetenlerin Haccetmesi Allah’ın insanlar üzerinde bir hakkıdır” (Al-i İmrân, 3/ 97).

2020 Kurasız Hac Fiyatları
  
  Peygamberimiz (A.S.M) Buyurdular ki
“Ey insanlar! Allah size haccı farz kılmıştır, Haccediniz” buyurmuştur.
(Müslim, Hac, 412. I, 975.)
Burada görülüyor ki Haccın Farziyyeti Çok Mühimdir.

    Gel gelelim Türkiye'deki vaziyet ortada 2.200.000 Kura bekleyen, Hac özlemi ile yanan insan var. Senede seksenbin kişi kura yolu ile Hacca gidildiği için Ciddi manada bekleme ortaya çıkıyor. Bazen "10 senedir , 12 senedir kura bekliyorum" diyenleri duymuşsunuzdur.
   
   Arabistan hükümeti,  Hac hizmetini devletlere tanımladığı o devletin nüfus rakamının binde biri olarak belirmiştir. Yani 250.000.000 nüfuslu olan Endonezya devletine binde biri olan 250.000 Hacı adayı kotasını Endonezya Milletine uygular. Nüfus ne kadar ise onun binde biri baz alınır.

    Türkiye nüfusu 80.000.000 Olup o da mecburiyetten dolayı binde biri olan 80.000 kişi gidebilecek. Halbuki 2.200.000 kişi beklemede Ve bulunduğu bu senede Hacca gidebilecek ihtimali şudur ;

   Eğer 2.200 000 kişiyi 80.000'e böldüğümüz vakit 27 yıl kura bekleme durumu olacak. Bir de hiçbir kimse kuraya dahil olmazsa olacak tabii bu...

    27 sene içerisinde bu sene olduğu gibi yeni kayıtlar dahil olacak Haliyle eklenecek ve bu 2200000 rakamı Haliyle artacak.

     Bu süreç gittikçe bekleme sürecinde arttıracak 10 sene 11 senedir bekliyorum diyenler, 20 seneye kadar uzayan bir bekleyiş yerini alacak.
    Kurasız Hacca Gitmek konusu caiz mi ?  diye konuşuluyor Fakat insanlar bu farzı yapamadan bu farz omuzunda olarak vefat ediyorlar.

2020 Kurasız Hac Fiyatları

    Durumun Çözümü Şöyledir ;
  Arabistan Hükümeti Hac Vizesini kota yolu ile verdiği gibi, Vize firmalarının eliyle ücret mukabilindede satıyor. Ve bu satışı katiyen başkasının hakkını alarak bize vermiyor.

   Bu meseleyi şöyle izah edeceğim ;
Arabistan hükümeti vereceği Hac Hizmetinin altyapısını planlarken,  belli bir Hac (kişi bazlı) planlaması öngörüyor.

    Bunun büyük bir kısmını Dünya Müslüman nüfusunun kota durumuna göre, Nüfusun durumuna göre Taksim ediyor. Ve kalan vizelerin bir kısmını kendine ayırıyor,  Devlet Erkanından, Prensleriden, Bakanlardan temin edilebilen bu Vize bizim gibi Hac-Umre Firmalarına belli miktar para mukabili takdim ediliyor, satılıyor.

   Bizde Marka Tur olarak senelerden beri Hac Kurası bekleyen Ve Haccın Farziyyetini Omzunda hisseden sizin gibi Kıymetli Hacı Adaylarımıza Hem bu vizeyle Hacca götürüp getirmeyi ve Uçak ve Konaklama Operasyonunu ve Arafat,  Mina, Müzdelifedeki Manevi İrşat ve Hac Hizmetlerini taahhüt ederek, çok ulvi bir hizmete imza atmaktayız.

   Yıllardır hasreti ile yanan insanlar için kimsenin Hakkını almadan, Hiç bir kimseyi Aldatmayarak, Arabistan Hükümeti ve Vize Firmalarının imkanı ile Hacca gidebilme, Hacı olabilmek yolu açıktır.!..

   2020 Kurasız Hac Fiyatları

 

 Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0545 245 40 40

 

 
Diyanet logoTursab logo