Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

Hac Kura Sonuçları | Hac Sorgulama | Hac Kuraları | Hac Sonuçları | Marka Tur

#Hac Sorgulama 2022 - Hac Kura Sorgulama 2022  #Hac Kurası Ne Zaman 2022 #HAC KURALARI, HAC KURA SONUÇLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ HUSUSLAR #Hac Kurası Çıkıp Gitmeyen Ne Olur?  #2022 Hacca Ne Zaman Gidilir? 

2022-hac-kura-sonuçları-hac-sorgulama-2022-hac-kayıt-yenileme-2022

 

Milyonlarca Hacı adayının beklediği Hac Kura sonuçları ne zaman açıklanacak ?
Hac Sorgulama 2022  ne zaman yapılacak ?
2022 Hac Kuraları ne vakit belli olacak ? Hac kayıt Yapanların Sorgulaması ne zaman açıklanacak ?        

    İşte bu soruların hepsini Bugünkü yazımda tek tek açıklayacağım.

   2020 Hac Kura Sonuçları açıklanacağı tarih,  kayıt olunacak tarih ve bütün süreç Diyanet İşleri Başkanlığı bildirisi ile açıklanmıştı. 

   2020 Hac Kuraları ve Hac sonuçları 28 Aralık 2020 Cuma günü öğleden sonra saat 15.00' de açıklandı.

    Ve aynı gün Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Hac Kura sorgulama ekranından paylaşılacak ve Hac Sonuçları belli olacak. Ve Hacı Adayları Hac kayıt sorgulamasını yapabilecek.

    Diyanet İşleri Başkanlığı nezdinde Kura sonuçları açıklanacak, İlk kayda girenler ve eski kayıt olup kaydı yenilenen Hacı Adaylarının Hac Kura sonuçları açıklanacak.

Hac Sorgulama 2022 - Hac Kura Sorgulama 2022 

Hac kurası dışında merak edilen  Hac sorgulama 2022  konusudur. 

Kutsal vazifesini yerine getirmek için bekleyen hacı adayları, 2022 hac sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor. Hac sorgulama tc ile 2022 yılında nasıl yapılır sorusunu sizler için cevaplayacağız. 

Hac sorgulama 2022 - TC No ile Hac Sorgulama 

Hac sorgulama 2020 yılında hac kurasına katılan ve hac kurasının çıkıp çıkmadığını görmek isteyen kişilerin yaptığı bir işlemdir. Dolayısıyla bir hacı adayı,2022 hac sorgulama yaptığında, hak kazanıp kazanmadığını görebilir. Peki

Hac sorgulama TC ile 2022 nasıl yapılır?  2022 Hac Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sizlerin de bildiği gibi 2020 yılından bu yana yapılamayan Hac ve Umre ziyaretleri, bu yıl artık başladı. Dolayısıyla, 2020 yılında hak kazanan ve Hac durum sorgulama işlemini yapmak isteyen birçok kişi bulunuyor. 

Tc no ile hac sorgulama işlemi E-devlet veya www.hac.gov.tr sayfaları üzerinden yapılabilmektedir. Hac.gov.tr sayfası üzerinden Tc kimlik numarası, baba adı bilgilerini girerek 2022 Hac sorgulama  işlemini kolayca yapabilirsiniz. 

Eğer siz de hac durum sorgulama işlemini hemen yapmak isterseniz, www.hac.gov.tr giriş linkine tıklayabilirsiniz. Kırmızı renk ile belirtilmiş alana tıkladığınızda sizi direkt olarak hac sorgulama ekranına yönlendirecektir. 

 

Hac Kurası Ne Zaman 2022

Pandemi nedeniyle bir süredir yapılamayan Hac ziyaretleri bu yıl başladı. Dolayısıyla "Hac kurası ne zaman 2022"  sorgusu, Hac vazifesini gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından sık sık araştırıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2022 Hac kurası olmayacak. 2020 yılında hac için hak kazanmış ancak salgın önlemleri nedeniye gidememiş Hacı adayları, bu yıl haklarını kullanacak. Eğer 2020 yılında hac  başvurusu yapmadıysanız, Özel Hac ile kutsal vazifenizi gerçekleştirebilirsiniz. Marka Tur Özel Hac Fiyatları sayfasından konu ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

  2020 yılında  Hac kura sonuçlarında ismi açıklanan, Hac Kuralarında ismi çıkan Hacı adaylarının, Hacca ilk gidiş Mevsimi 7 Haziran'da başlayacak ve 5 Temmuz'a kadar devam edecek
05 Temmuz 20202 de ise son kafile Mekke'ye ulaşır.

    Hac Kafilelerinin ilk dönüşleri ise, 14 Temmuz 2022'de başlayıp ,13 Ağustos 2022 tarihine kadar devam eder. 13 Ağustos 2022'de son kafile yurda dönmüş olur.

 

HAC KURA SONUÇLARINDA İSMİ AÇIKLANAN HACI ADAYLARININ, HAC KESİN KAYITLARI NE ZAMAN YAPILIR?

      Hac Kura sonuçlarında Hacca gitmek Kesin hakkı kazanan Hacı adaylarımızın kayıtları 02-11 Ocak 2020 tarihler arasında gerçekleşir.

HAC KURALARI, HAC KURA SONUÇLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ HUSUSLAR

     * Hac Kura Sonuçlarında Hacca Hak kazanan Hacı adayları 9-13 Mayıs 2022 tarihinde Hac kesin kayıtlarını yapması gerekir. 

     * Hac kesin kaydı hak eden hacı adaylarının,  Hac kesin kayıt belgesi alabilmeleri için cep telefonuna gelen SMS deki şifre ile giriş yapıp, Hac Kesin Kayıt belgesini alabilir. Cep telefonu bulunmayan Hacılarımızın en yakın müftülüğe başvurması gerekli.

     * Hac Kesin kayıt belgesi telefonla gelen SMS'le temin eden hacı adayı Hac Kayıt süresi içerisinde ;

1- Ya Acenta Organizasyon seçeneğini tercih edecek, bir Hac-UMRE acenta şirketi ile Haccını yapacak.

2- Ya da Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organizasyonuna tabinolacak.

     * Hac kayıt belgesini Hac sorgulama ekranından aldığı halde, 02-11 Ocak tarihleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığına müftülükler vasıtasıyla Veya Acentelara kaydını bu tarihler içerisinde yaptıramazsa, Hacca gitme hakkını kaybeder.

     * Hac kura sonuçlarında Hacca giden hacı adaylarının ehemmiyetli mazereti sebebiyle Hac kesin kaydını yaptırmayarak,  ileriki tarihlerede kaydırabilir. Önümüzdeki senelerede devredebilir.

HACDA KONAKLAMA TÜRLERİ , HAC ÇEŞİTLERİ

Hac konaklama türleri iki Türlüdür;
Oda tercihli Hac , Otel tercihli Hac olarak, burada nazara alınan kıstas Mekke ve Medine'deki Otellerin Lüks olup, Ekonomik olmasına, Kabe'ye olan veya Mescid-i Nebeviye olan mesafelerine , ve Odalamada Özel veya İkili, Üçlü, Dörtlü yataklı odalarda kalma durumuna göre,  Konaklama türleri ve Hac Çeşitleri değişir.

HAC KURA SONUÇLARINDA ADI ÇIKAN HACI ADAYLARININ YAPMASI GEREKENLER ?

    Hac Kura sonuçlarında ismi çıkan Hacı Adayları Hac kayıt belgesini aldıktan sonra Acenta ile mı,  Diyanet ile mi gideceğini belirleyecek. Ve kayıt tarihleri içerisinde kaydını tercih Hac organizasyonuna yapacak.

    HAC FİYATLARI

   Hac fiyatlarını her sene olduğu gibi yine bu sene de Diyanet İşleri Başkanlığı yapacak ve bütün firmalar ve Marka Turizm bu Hac fiyatlamasına uyacaktır.

 HAC KURA SONUÇLARINDA ÇIKAN HACI ADAYLARI NASIL KENDİNİ KAYDEDECEK.

    Her sene olduğu gibi Hac kayıt sonuçları belirlendikten sonra Hacı adayının cep telefona gelen SMS şifresi sayesinde Hac Kayıt belgesini alacak ve istediği tarzda ya Diyanetle, ya Şirketle gidebilecek.

Hac Kurası Çıkıp Gitmeyen Ne Olur? 

"Hac kurası çıkıp gitmeyen ne olur?", Hac kurasında hak kazanan ancak belli nedenler ile gidemeyecek olan kişilerin sorduğu bir sorudur. Siz de aynı durumda iseniz ve "Hac kurası çıkıp gitmeyen ne olur?" sorusunun cevabını merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Böyle bir durumda, hac kura hakkınızı bir sonraki yıla erteleyebilirsiniz. Bu sayede hac hakkınızı kaybetmemiş olursunuz. 

2022 Hacca Ne Zaman Gidilir? 

Hac için hak kazanan veya özel hac vizesi ile Hacca gitmek isteyen kişiler "2022 Hacca ne zaman gidilir?" sorusunu sormaktadır. 2022 Hac başlangıç tarihlerinin  7 Haziran ve 5 Temmuz arasında olacağı duyuruldu. Hac ibadetinden dönüşler ise 14 Temmuz ve 13 Ağustos arasında olacaktır.

Özel-Kurasız Hac programı için "2022 Hacca ne zaman gidilir?" sorusunun cevabı ise 28 Haziran'dır. Kurasız Hac programı ile ilk kafile 28 Haziran'da yola çıkacaktır ve son kafile ise 3 Temmuz tarihindedir. Dönüş tarihleri ise 2 Ağustos-16 Temmuz şeklindedir. 

 
Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12 - 0532 111 22 01

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0532 111 22 01

 

 

 
Diyanet logoTursab logo