Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

ARAP DÜNYASINDA ARABİSTAN’IN HAC İPTAL KARARINA YÖNELİK GÖRÜŞLERİ

#Birleşik Arap Emirlikleri #Mısır ve Cibuti #Bahreyn #Arap Birliği

 

Birleşik Arap Emirlikleri

DUBAİ: Suudi Arabistan'ın bu yıl Haccı iptal etme ve onu Krallıkta ikamet eden Müslümanlarıyla sınırlandırma kararı, Orta Doğu'daki çeşitli ülkelerden destek aldı.
Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Eyalet haber ajansı WAM'ın bildirdiğine göre BAE Hac İşleri (HAO), bu yıl Hac mevsiminde yer almayacağını söyledi. HAO, “Krallığın kararı, pandeminin yayılmasını kontrol altına almak ve tüm insanları risklerinden korunmak ve güvende tutmak için alınan önleyici ve ihtiyati tedbirlerden kaynaklanıyor.

Mısır ve Cibuti


Mısır Vakıflar Bakanı ve El-Ezher de Cibuti'nin Krallık Dya-Eddine Bamakhrama büyükelçisi kararını memnuniyetle karşıladılar. Devlet haber ajansı SPA'ya göre, Krallığın bu yıl Hac ilan etme kararının "akıllı" olduğunu söyledi.
Cibuti’li Diplomat Bamakhrama “Bu karar iki nedenden dolayı memnuniyetle karşılanıyor. Birincisi, Suudi Arabistan'ın Hac ibadetini tutma hevesini yansıtıyor ve ikincisi, aynı zamanda koronavirüs pandemisine karşı mücadele etmek ve ele almak istiyor, çünkü büyük kalabalıklar pandemi ve yayılmasının devam etmesinin bir nedeni olabilir. ” dedi.

Bahreyn


Bahreyn Devlet haber ajansı BNA, Bahreyn'in Krallığın hac ziyaretlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak için hacılara yardım etme ve sağlıklarına özen gösterme çabalarını da övdü.
 

Arap Birliği

Arap Birliği, Suudi Arabistan'ın açıklamasını da memnuniyetle karşıladı ve yaptığı açıklamada, SPA'nın koronavirüs pandemisi sırasında ibadetçilerin sağlığını ve güvenliğini korumaya yönelik akıllıca bir kararın geldiğini söyledi.

 Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0532 310 20 50

 

 

 
Diyanet logoTursab logo