Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

Umre Ne Zaman Açılacak 2022 - Umre açıldımı

#Umre Açıldımı Son Dakika - Suudi Arabistan Umre Kararı #5 Günlük Umre karantinası #Endonezya umre izin verilen ülkelere dahil edildi #2021 Umre kayıtları ne zaman başlıyor - Umre açıldı mı ?

(UMRE FİYATLARI VE TURLARI  İÇİN VE UMRE AÇILDI MI HAKKINDA BİLGİLENMEK İÇİN 
444 44 12 VEYA 0533 333 33 31 NUMARAMIZI PAZAR DAHİL GÜNÜN HER SAATİ ARAYINIZ VEYA YAZINIZ.)

Umre Açıldımı Son Dakika - Suudi Arabistan Umre Kararı

Umre Açıldımı Son Dakika - Suudi Arabistan Umre Kararı

Umre açıldı mı ? Koronavirüsü sebebiyle 2021 yılı şubat ayında Umre seferleri şubat ayının sonlarında uçuşa  kapanmış olup,  bu zamana kadar hiçbir faaliyet olmamıştır. Suudi Arabistan yönetimi yaklaşık  17- 20  aydır Umre ziyaretlerini durdurmuştur. 

Hakikatta Umre açılmış olup Türkiye hükümeti kırmızı listede olduğundan daha bizi türkiyeyi dahil etmediler fakat ümitle beklemekteyiz. Türkiye kırmızı listede..

Umre ne zaman açılacak ? 2021 Umresi ne zaman ? gibi konular için tarafımıza 44444 12 ve 0533 333 33 31 olan numaralarımızla iletişim sağlayınız. (WhatsApp ve iletişim)

Suudi Arabistan hükümeti son dakika haberi olarak 10 Ekim 2021 tarihi itibarıyla iki doz Koronavirüs aşısı vurulan kişilerin  Umre ziyaretlerini yapabileceği , Mescid-i Nebevi'yi ziyaret edebileceği iznini haberini duyurdu.

Suudi Arabistan hükümeti Umre ve Hac Bakanlığının yazdığı yazılı bildiride 10 Ekim tarihi itibariyle Kabe Mescidi Haram ve Medine Mescidi Nebevi'ye ibadet etme iznini covid-19 aşısı olanlar ve iki doz Olmak şartıyla izin verildiğini açıkladı. 

Herkesin merakla beklediği Umre açıldı mı sorusuna  bugün Arabistan Hac ve Umre Bakanlığının yazılı Bildirisi ile bir açıklama geldi.

Umrede son dakika haberi olarak düşen açıklamada  Umre ziyaretleri, Medine-i Münevvere Mescidi Nebevi ziyaretlerinde 2 doz aşısı olan kişilerin yaptığı koronavirüs aşısının 2. dozu Umre ziyaretinden 48 saat önce olması gerekliliğini bildirdi. 

Hac Umre Bakanlığı Umre'nin açıldığı haberi ile beraber salgın noktasında en üst tedbirleri yapacaklarına ve koruyucu tedbirleri  hassas bir surette yürüteceklerini bildirdiler.

Suudi Arabistan hükümeti ağustos ayı sürecinde covid 19 tedbirleri riayet edilerek aylık  2 ila 3 milyon Umreci kabul edileceğini duyurmuştu

5 Günlük Umre karantinası

Suudi Arabistan hükümetİ Dışişleri Bakanı  Faysal bin Tarhan 76. Birleşmiş Milletler genel kurulunda şöyle bir açıklama yapmış ki ; Koronavirüs sağlık şartları karşılanmayan Umreci lerin 5 günlük bir Karantina süreci Ihtimali üzerinde durdu

Endonezya umre izin verilen ülkelere dahil edildi

Endonezya'da yüksek koronavirüs sebep Umre ziyaretleri için izin verilmemişti fakat Vakia sonuçlarının biraz azalması sebebiyle Arabistan hükümeti  tendon olduğu için Umre ziyaretlerine izin verilen ülkeler sırasına dahil etti .

Endonezya'nın umreye için izin verilen ülkelere dahil olması , Türkiye İçinde bir ümit oldu.

 


    Umre ne zaman açılacak ? 2021 Umresi ne zaman ? gibi konular için tarafımıza 44444 12 ve 0533 333 33 31 olan numaralarımızla iletişim sağlayınız. (WhatsApp ve iletişim)

Umre seferleri ne zaman başlıyor - Umre açıldı mı? 

2021 Hac sonunda öngörülen tarih ise Umre'nin açılması öngörülen tarih ise 2021 ekim ayının sonlarını 2021 kasım ayı başında Umre açılacak Arabistan hükümetinin resmi açıklaması Bu doğrultuda bunun yanında 2021 - 2022 Umresinin açılması konusunda diyanet İşleri başkanlığımızın bildirilerde bu hususta yani 2021 yılının kasım ayı başında Umre başlayacak inşallah

2021 Umre kayıtları ne zaman başlıyor - Umre açıldı mı ?

2021 Hac sonunda öngörülen tarih ise Umre'nin açılması öngörülen tarih ise 2021 ekim ayının sonlarını 2021 kasım ayı başında Umre açılacak Arabistan hükümetinin resmi açıklaması Bu doğrultuda bunun yanında 2021 - 2022 Umresinin açılması konusunda diyanet İşleri başkanlığımızın bildirilerde bu hususta yani 2021 yılının kasım ayı başında Umre başlayacak inşallahUmre

       Umre,   her Müslüman tarafından Allah'ın ( Subhanahu Ve Ta'ala ) barışın habercisi olarak kabul edilmesi ve içindeki günahları, manevi kirleri temizlemek için , ve Rabbi ile  iletişim kurmak için aldığı güzel bir manevi yolculuktur . Bu yolculuğa çıkan her Umreci ve Hacı, diriliş gününde , yevm-i mahşerde ruhlarını, kalp zihinlerini ve bedenlerini geçmişte işlenen günahlardan arındırma yoluna gider.

satı 

Esasen, Umre Arapça Kutsal Kabe'ye (Beytullah) 'ziyaret' anlamına gelir ve yılın herhangi bir zamanında herkes tarafından yapılabilir; Mekke'ye zorunlu (Farz) bir ibadet olan Hac ise Umrenin  aksine, her yıl İslami takvim Zil Hicce ayının ilk 10 günü içinde yapılır.

 

Tüm yazılar
Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0532 310 20 50

 

 

 
Diyanet logoTursab logo