Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

Umre Ne Zaman Açılacak

Umre Ne Zaman Açılıyor

Koronavirüsü yüzünden 2020 yılında umre seferleri şubat ayının sonlarında uçuşa  kapanmış olup  bu zamana kadar hiçbir faaliyet olmamıştır. Suudi Arabistan yönetimi yaklaşık 7 ay umre ziyaretlerini durdurmuştur. Bugün gelen haberlere göre Suudi Arabistan yönetimi bir kararı varmış umre ziyaretlerini 4 Ekim'den itibaren  kademeli bir şekilde açmayı uygun görmüşlerdir. Suudi Arabistan'daki resmi haber ajansına göre 4 Ekim'de ilk olarak kendi vatandaşlarına Umre yapmak isteyenler için Mescid-i haram'ın %30 luk yani günlük 6000 kişiye  açılacağını duyurdu.   18 Ekim'de de hem mescid-i haram hem mescidi nebevi'deki Ravza i Şerif'in  kapasitesinin  %75 lik  kısmı  Suudi Arabistan vatandaşlarına açılacak.

Umre seferleri ne zaman başlıyor. 

Suudi Arabistan haber ajanslarına göre 4 Ekim'de başlayacak olan umre ziyaretleri Suudi Arabistan vatandaşları için geçerlidir. yurtdışı umreciler için 1 Kasım'da açılacağını duyurdu 1 Kasım'da başlayacak olan umre ziyaretleri mescid-i haram ve mescid-i nebevi  %100 kapasite ile çalışacaktır. Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığına göre covid 19 eski bulunmayan ülkelerde kademeli bir şekilde Yani bir kota dahilinde ziyaretçi kabul edeceğini belirtti 

2020 Umre kayıtları ne zaman başlıyor

 1 Kasım'dan itibaren Türkiye'de dahil yabancı ülkelere Umre ziyaretine açılması durumunda kayıtlar net olmamakla  beraber Ekim ayının başlarında Açılacaktır. 7 aydır kapalı kalan Kabe Corona virüsüne karşı her türlü önlem ve dezenfekte  işlemleri yapılmıştır. Umre sezonun açılması ile beraber 2020 yılında kısıtlı şekilde yapılan haccında  2021 yılında Yurt Dışındaki  Müslümanlar için açılmasını umut ediyoruz

[umre,umre ne zaman açılıyor, umre seferleri ne zaman açılıyor, 2020 umre, 2021 umre, umre fiyatları]Umre

       Umre,   her Müslüman tarafından Allah'ın ( Subhanahu Ve Ta'ala ) barışın habercisi olarak kabul edilmesi ve içindeki günahları, manevi kirleri temizlemek için , ve Rabbi ile  iletişim kurmak için aldığı güzel bir manevi yolculuktur . Bu yolculuğa çıkan her Umreci ve Hacı, diriliş gününde , yevm-i mahşerde ruhlarını, kalp zihinlerini ve bedenlerini geçmişte işlenen günahlardan arındırma yoluna gider.
    Esasen, Umre Arapça Kutsal Kabe'ye (Beytullah) 'ziyaret' anlamına gelir ve yılın herhangi bir zamanında herkes tarafından yapılabilir; Mekke'ye zorunlu (Farz) bir ibadet olan Hac ise Umrenin  aksine, her yıl İslami takvim Zil Hicce ayının ilk 10 günü içinde yapılır.

Tüm yazılar
Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0552 310 20 50

 

 

 
Diyanet logoTursab logo