Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

UMRE FİYATLARI | 2019 UMRE FİYATLARI | EN UCUZ UMRE FİYATLARI | MARKA TUR

UMRE FİYATLARI | 2019 UMRE FİYATLARI | EN UCUZ UMRE FİYATLARI | MARKA TUR 

   Marka Tur 2012 Yılından İtibaren Uygun Umre Fiyatları Ve Kaliteli Umre Turları Hizmetini Sünnet-i Seniyyeye Uygun , Peygamberimizin yaptığı Tarzda Hac ve Umre hizmeti hassasiyetini devam ettirmektedir.

   

Size bugünkü yazımda Umre fiyatlarını belirlerken göz önünde tutulan 6 meseleyi dikkatlice inceleyeceğiz.

  UMRE FİYATLARINI BELİRLERKEN REHBERLİK KONUSU

     Umre Turlarımızda ,Umre Fiyatlarımızı belirlerken En çok dikkat ettiğimiz husus Kaliteli ve Tecrübeli Rehberliktir.

   Umrede De, Oradaki Manevi atmosferi Hacıya yaşatacak manevi irşada gayret gösterecek. Peygamberimiz'in yaptığı umreye gelen umrecilerimiz harfiyen bildirecek. Sünnet-i Seniyyede geçen umreye dair bütün hadisleri, yaşatmaya, yaşamaya çalışacak Güzide hocamız demektir.

   Umre Turlarında Rehberlik En mühim esasıdır Çünkü Umreci ilk defa kabe'ye gitmiş. Bu umre turları Normal turistik seyahat gibi değildir.      

    Umre bir ibadettir. Ve bu ibadetin Peygamberimiz'in yaptığı tarzda olması gereklidir Umre fiyatlarını belirlerken Rehberlik ,operasyon görevlisi kavramlarına ciddiyetle üzerinde durulması gereklidir.

   Umrede operasyon görevlisi kavramı ne demektir. Operasyon görevlisi umreciyi havaalanında karşılar, transfer arasında bindirir, sonrasında otelin ne kadar eşlik eder. Transfer aracında birliklerinde ilk ikramları hurmasını zemzemini takdim eder. Mekke ve Medine'ye varıldığında oteline yerleştirip odalama yapıp eksikleri giderip tur programlarını onlara takdim edip, ve sonrasında Otel ve transfer ve hastane ve bilimum ihtiyaçlar noktasında Her (umreci adayına) yardımcı olur.

   Bazı umre turları ve firmaları Rehberlik ve operasyon görevlisi mevzuunda Umre Fiyatlarının Maliyetini düşürmek için pek de nazara almıyorlar. 

    300-400 tane umreci için bir Operasyon görevlisi, bir Rehber, bir Hoca ile işi halletmeye çalışıyorlar. Umre fiyatında maliyeti düşürmek için bu yola başvuruyorlar.

     Umre fiyatlarını düşürelim derken, ciddi manada hukuka giriyorlar, hakka giriyorlar. Umre fiyatları düşük olsun diye, bu yapılan hiç uygun değildir.

    Umreci hiç bilmediği için orada Mekke'de ve Medine'de ciddi manada sıkıntı yaşıyor, Acizlik yaşıyor, Hiçbir şey Öğrenmeden ve Umrenin derin sünnete bakan noktalarını bilmeden Üstünkörü bir Umre yaparak dönüyorlar.

   Umre fiyatlarını belirlerken bu Hassasiyeti dikkat etmezsek Umreci turistik bir seyahat yapmış, Bir otel hizmeti görmüş, Sanki bir bilet alarak Alelade bir memlekete gidip gelmiş gibi bir vaziyet olur.

    Umre'nin vacipleri Sünnetleri, İhramın Sünnetleri, Vacipleri, Umre'nin farziyeti, Umre'nin adabı gibi çok mühim noktaları anlamadan bilmeden, derin bir izlenim kapmadan Kabe'den, Peygamberin diyarından ayrılmış olur.

Biz Marka Tur olarak hem tecrübeli, yaşı kemal'in de bulmuş Kıymetli Hocalarımız, İrşat görevlilerimiz ve Rehberlerimiz ne hizmet etmek Bizim için en büyük hedeftir.

   Operasyon görevlilerinin de buradan yani Türkiye'den götürüp hem Türk arkadaşlar olarak, hem kendimizin iyi bildiği gayretli Çalışkan alakadar bir ekiple hizmet etmekteyiz.

UMRE FİYATLARINI BELİRLEYEN İKİNCİ MÜHİM UNSUR "OTELDİR"

   Umre fiyatlarını belirleyen İkinci Unsur ise Oteldir. Umre fiyatlarında Otel ciddi incelenmesi gereken ve üzerinde durulması gereken bir konudur. Hususan Mekke otellerinde geniş bir coğrafyaya yayılmış, çok fazla seçenek olan bir otel durumu önümüze gelmektedir.

   Umre otellerinde En mühim konu Otelin temiz olması, yeni olması, ve Otelcilik anlayışının ciddi kökleşmiş olması Mesela her gün kapıya gelip temizlik sorulmalı, her gün banyo elden geçmeli üç günde bir nevresim ve çarşaf ve havlu değişikliği yapılmalı. 

Yani Türkiye'de evinizdeki gibi temizlik konusunda rahat olmalısınız. Otelin Türklerin idaresinde olup temizlik ve yemek ve o da hizmetine Türk arkadaşlar görmeli 

     Umre fiyatlarında Otel konusunda mümkün mertebe seviyede 3 ve 4 yıldızlı oteller tercih edilmeli kesinlikle Hac Binalarında Umreciyi yatırmamalı, Mekke'de fazlaca Hac binası olup Hacdan hac'a açılan bu binalarda Katiyen Umreci yatırılmamalı. Bu Mekke otellerinin maliyeti çok cüzzi olup şirkete para kazandırır, Fakat umreci kaybettirir mahiyettedir. 

    Bir de Mekke'de çok uzak mesafede oteller vardır takribi 6 - 7 kilometre uzakta olan otellerde yatırıp servis güzergahını uzatıp
Umreciyi 45 dakika - 1 saatlik bir yola mahkum etmek
Her gün kaç defa o yola gidip gelmesini mecbur kılmak, hiç de güzel bir ticaret değildir.
Umre fiyatlarını Ucuza getireyim derken, Umreci o servislerde perişan olur , çok sıkıntı çeker. 
     Biz Marka Tur olarak senelerden beri Ekonomik Umre Turlarında , 3 ve 4 yıldız otellerin altına düşmeyip ve Mümkün Mertebe yakın servisli, Yani takribi bir-bir buçuk kilometre mesafelerde Otel tutuyoruz. Çalıştığımız Mekke Otellerinin, yoğunluklu noktası (Şişe 1) - Ravza Köprüsü civarıdır ve takribi olarak bu otellerin Harem'e mesafesi 1200 ila 1300 Metrelerdedir.
    
     Umre fiyatlarında ucuzu arzulamakla beraber bizim için kalitede çok mühimdir çünkü umreci Türkiye'ye geldiğinde kötü reklam etme durumu var ki , Uygun fiyatla kötü hizmet verirsiniz burada yani Türkiye de çok Umreci kaybetmeye sebebiyet verir.

      UMRE FİYATLARINI BELİRLEYEN ÜÇ UNSUR İSE UMRE ÖNCESİ VE UMRE SONRASI HİZMETLER

      Umrede bizim için bir nimettir onu bir para olarak bir dolar olarak görmek hiç doğru bir davranış değildir. Umreye gönderdiğimiz şahıs bir insan olmakla beraber en Kutsi bir vazife en Ulvi bir ibadete gönderiyoruz o şuurla ona tanıştığımız dan ilk itibaren ta dönesiye kadar, karış donma noktasına kadar ve sonrasında ilgi alaka çok mühimdir. Parasını alıp umreye götürdükten sonra artık bizimle münasebeti kalmamış tarzı yanlıştır. 

      Umre öncesinde ciddi bir seminer vermek, Umre hakkında ciddi bilgilendirmek, pasaport alması noktasında yardımcı olmak Mümkünse yanında olmak, onun için hazırladığımız fevkalade güzel hediyeliklerimizi ona takdim etmek, umreci adayımızın ödeme koşullarını rahatlatmak Azc hissettiği bütün noktalarda yanında olmak, Ve uçasiya ve Mekke'ye bütün evrelerde Umrecinin yanında olup onu bu manevi ibadete Maddi-Manevi hazırlamak, Marka Tur olarak bizim olmazsa, olmazları mızdır.

      UMRE FİYATLARINI BELİRLEYEN DÖRDÜNCÜ NOKTA TRANSFER HİZMETLERİ

    Transfer manası yani biri olarak Umrecinin Havaalanı transferi, ve Medine'den veya Mekke'den otelinine transferi ve sonra Medine ve Mekke ziyaretlerinde ki transfer araçları yaptıkları umreler de kullanılan araçlar 2019 - 2019 model lüks arabalar olmalı bu taşınan kıymetin ehemmiyetini bildirir.

    UMRE FİYATLARINI BELİRLEYEN EN MÜHİM BEŞİNCİ UNSUR İSE, HAVAYOLU SEÇİMİDİR.

    Marka Tur olarak senelerden beri umrecilerimiz de tarifeli uçuşlar Uçur muşuz. Yani Bir ay önceden uçuş saati uçuş dakikası belli olan Hava Yolları tercihimiz olmuştur. En başta tercih ettiğiniz havayolu Türk Hava Yolları ve Suudi Airlinies olmuştur. Charter  denilen  uçaklarla yani dolmuş misal dolarsa kalkar dolmazsa iptal olur tarzda uçuş kullanmadık. Bu da bizim kalitemizi ve Hizmete verdiğimiz emniyeti bildirmektedir.

    UMRE FİYATLARINI BELİRLEYEN ALTINCI UNSUR İSE UMRECİYE VERDİĞİMİZ HEDİYELİKLER, PROMOSYONLARDIR.

     Biz marka Tur olarak verdiğini çantanın kullanışlı olması, çekçekli olmasi Mekke ve Medine'de ki bütün ihtiyacı tek bir çantanın görmesi , sonra verdiğimiz sırt çantasının çok fonksiyonlu olur hem Seccade ve Kur'an, Hem terliğini bir çantada taşıma kolaylığını sağlaması, ver verdiğimiz son derece kaliteli seccade ve profesyonel hazırlanmış rehber kitapçığı ve kitapçıklar la umreci kardeşimizin oradaki istifadesi açısından her türlü düşünden promosyon hediyeliklerimiz Umre fiyatlarını belirlemede ehemmiyet oluşturulmaktadır. 3 gün sonra bozulacak, En kalitesiz malzeme ile yapılan Hediyelik mantığı hiçbir surette Marka Turun prenslerine uyuşmamaktadır.

    Hasıl kelam marka Turizm Umre fiyatlarını belirlerken kaliteyi ve zihinlerde ve fikirler de güzel izlenim bırakmayı umrede ciddi
Manada nazara alıp, müşteriye bir kerelik olarak bakmaz. Hem ahiretteki mesuliyetten, hem dünyada utanç verici iş çıkartmaktan ve sonra şikayetlerde duyulmaktan ciddiyetle çekinmektedir. 

   Bazı firma sahibi arkadaşlarımızın ucuz fiyat politikasıyla, kalitesiz hizmet ortaya çıkartarak ciddi manada rezillik ve sektörümüzü lekeleme , ve güvensizlik ortaya çıkartmıştır.

    Biz Marka Tur olarak Umre fiyatlarını belirlerken kalite hedef etmişiz ve sektörü kurtarmaya çalışmaktayız. İnşallah daha tafsilatlı bilgi için www.markatur.com.tr veya 444 44 12 numaramızdan bizimle iletişime geçiniz.Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.