Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
Hemen ARA!
arka plan

Mekkeden Mektup Var

MEKKE-İ MÜKERREME NUR TALEBELERİNDEN VE HAREMEYN-İ ŞERİFEYN'DE RAHMAN'IN MİSAFİRİ NUR KARDEŞLERİMİZDEN MESAJ VAR:

Mektubumuza muazzez Üstadımızın şu beliğ ifadeleriyle bir mukaddime yapmak istiyoruz. Üstadımız diyor ki:
"... İşte, Kâ'be-i saadetimiz olan ittihad-ı münevver-i İslâmın Hacer-ül Esved'i, Kâ'be-i Mükerremedir; ve dürret-i beyzası, Ravza-i Mutahhara'dır; Mekke-i Mükerreme'si, Ceziret-ül Arab'dır; Medine-i medeniyet-i münevveresi, tam hürriyet-i şer'iyeyi tatbik eden Devlet-i Osmaniye'dir. Eğer İSLÂMİYET MİLLİYETİNİ ve İTTİHAD-I İSLÂM'ın taşını ve nakşını istersen, işte bak!.. "
Münazarat – 72

“...Bu sene hacıların az olmasına çok esbab varken, yüz seksen binden ziyade hacıların o kudsî farîzayı ve din-i İslâm'ın KUDSÎ VE SEMAVÎ KONGRESİ hükmünde olan bu hacc-ı ekberi büyük bir bayramın arefesi noktasında olarak bütün ruh u canımızla tebrik ediyoruz.”
ﺍَﻟْﺒَﺎﻗِﻰ ﻫُﻮَ ﺍﻟْﺒَﺎﻗِﻰ
Hasta kardeşiniz 
Said Nursî (Emirdağ Lahikası 2, s.101-102)
 

Aziz Ağabeylerimiz ve Kardeşlerimiz, 

Hz. Üstadımızın yukarıdaki beyanlarının da işaret ettiği üzere Hacc-ı Şerifi idrak etmenin saadetiyle kendimizi bahtiyar addediyoruz. İttihad-ı İslâm’ın en mükemmel hissedildiği ve Âlem-i İslam için KUTSİ VE SEMAVÎ BİR KONGRE hükmünde olan hacca vasıl olmakla Cenab-ı Hakk'a binlerce şükrediyoruz. Hz Üstadımızın: “… Bir hacı, ne kadar âmî de olsa kat'-ı meratib etmiş bir veli gibi umum aktar-ı arzın Rabb-i Azîm'i unvanıyla Rabb'ine müteveccihtir.” (Sözler, s.199) dediği inkılâb-ı azîmi yaşamak ümidiyle çok heyecanlıyız. 
 

Tüm bu dua ve temennilere ilaveten,  Hz. Üstadımızın aziz bir emaneti ve mutlak vekili olan Hüsnü Bayram Ağabeyimiz'e de danıştığımız ve duası ile hüsn-ü kabulünü alarak neşretmeye karar verdiğimiz şöyle güzel bir manayı da sizlere arz ediyoruz: Arefe gününde Arafat’ta, Diyanet İşleri Başkanımızla beraber vakfe duasını yaptıktan sonra Arafat’taki bütün Nur Talebeleri saat 15.00'te, İTTİHAD-I İSLAM'A VESİLE OLMASI DUASIYLA HEP BERABER İHLÂS RİSALELERİNİ (20. ve 21. Lem'aları) OKUYACAĞIZ. TÜRKİYE VE DÜNYADAKİ BÜTÜN NUR TALEBELERİNİN BU ŞAHS-I MANEVİYE İŞTİRÂKI VE ÇOK KUVVETLİ BİR DUAYA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE AYNI SAATTE HEP BİR AĞIZDAN BU NURLARI OKUMAYA VE ARDINDAN İTTİHAD-I İSLAM DUASINA DAVET EDİYORUZ. MEKKE-İ MÜKERREME’DEN BÜTÜN KÂİNATA MEVCA MEVC YAYILAN BU RAHMET DUASINA ORTAK OLMAK VE DÜNYANIN MADDİ SİMÂSINDAKİ NURÂNİYETE KUVVET VERMEK NOKTASINDA HEPİNİZİN BU HAYRA İŞTİRAKİNİZİ ARZU EDİYORUZ.

Cenab-ı Erhamürrâhimîn'den bütün esma-i hüsnasını şefaatçi yapıp niyaz ediyoruz ki: Bizleri ihlas-ı tâmme muvaffak eylesin.

Aziz Üstadımızın ifadesiyle bizleri, bu zamanın en büyük farz vazifesi olan İttihad-ı İslam'a çalışanlardan eylesin. Âmin bi-hürmet-i Seyidi’l-Mürselin (asm) 

عَلَيْهِ صَلَوَاتُ الرَّحْمٰنِ مِلْءَ الدُّنياٰ وَدَارِ الْجِنَانِ.

اَللّهُمَّ بِحَقِّ سُورَةِ اْلاِخْلاَصِ اِجْعَلْنَا مِنْ عِبَادِكَ الْمُخْلِصِينَ الْمُخْلَصِينَ آمِينَ آمِينَ
 
والْحٓمْدُ للهِ رٓبِّ الْعٓالمَين 

وٓصٓلَّ اللهُ عَلَى سَيِّدِنا مُحَمَّدٍ وَآلِهِ وَصَحْبِه أجْمَعِين  

Kardeşleriniz, 
Mekke-i Mükerreme Nur TalebeleriUmre

info@markatur.com.tr 

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Molla Eşref Sok. Pak Han No:1/8
Üsküdar / İstanbul
0532 310 20 50 - 444 44 12

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0222 234 30 00- 0546 246 40 40

 

Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.