Kutsal Yolculuğun Vazgeçilmez Markası...
arka plan

UMRE İçin En Uygun Mevsim - UMRE Hangi Aylarda Gidilir

    Merhaba Arkadaşlar, bugün size herkese ciddi manada merak ettiği UMRE için en uygun mevsim, UMRE turları için doğru zaman kavramlarını beraber inceleyeceğiz.

Umre Mevsimi

Umreye Ne Zaman Gidilir ?


     UMRE, Kurban Bayramı'nın 4 günü haricinde her zaman yapılabilir bir ibadettir.

   Hakikatda UMRE turları için doğru bir zaman kavramı çok doğru olmamakla beraber yoğunluk ve ciddi sıcak ve bazen inşaatların durumu UMRE mevsimi'nin tercih konusu olma durumlarını ortaya çıkarmıştır. 

    UMRE huzur ve sükunet içinde yapılması gereken bir ibadettir fakat şu dört beş senedir hem Türkiye'den Hem umum Müslüman memleketlerinden UMREye ciddi manada talep artmıştır.

   UMRE turları için doğru zaman kavramını birinci. Olarak yoğunluk noktasında inceleyelim evvela Ramazan UMREsinde bütün dünyadan ciddi bir talep ve Kabe'de bir yoğunluk olduğundan UMRE'ye gidecek şahısların bunu nazar alması gerekli fakat Peygamberimizin buyurduğu üzere Ramazan'da yapılan bir UMRE benim ile hacca mukabil sevabı vardır o yüzden Ramazan UMREsi yoğun da olsa ömürde bir defa gidilmesi katiyen tavsiye olunur.

    İkinci bir konu Ramazan UMREsi yaza geldiği için ciddi manada sıcak ve oruç olduğu için yaşlılar ve tansiyon hastaları için mevsim itibariyle dikkat edilmesi gereken bir husus arz etmektedir fakat ne olursa olsun Ramazan UMREsi dünyanın en tatlı ve en leziz UMRElerinden biridir.

Umre İçin En Uygun Mevsim

    Mevsim itibariyle Kasım ve aralık ayları biraz daha yoğunluk az ve serinlik arz ettiği için ciddi talep oluşturmaktadır mevsimsel olarak nazara alınması fayda verir.
   
     Bir de ocak şubat aylarında sömestr tatiline devam ettiği için bir yoğunluk olacaktır. Fakat mevsim itibarlı yine ocak-şubat serindir.

Umreye Hangi Aylarda Gidilir

     UMREcilerin yoğunluk mevsimi olan Ramazan ve şubat aylarına nazara alarak ve aşırı sıcak olan Ramazan ayını da göze alarak UMRE noktasında tercihte bulunması gerekli benim tavsiyem mart-nisan ayları UMRE noktasında çok isabetlidir.Eposta listemize kaydolup kampanya ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

https://www.markatur.com.tr

İSTANBUL

Mimar Sinan Mah.
Selam-i Ali Caddesi 31-1
Üsküdar / İstanbul
0533 333 3331 - 444 44 12

ESKİŞEHİR

İstiklal Mah. Reşadiye Esnafı sok No:2/F 
Odunpazarı/Eskişehir

0216 310 20 50- 0545 245 40 40

 

 
Diyanet logoTursab logo